Ukraiński separatysta: Polacy walczą po naszej stronie

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 17:27
Polacy walczą w oddziałach donieckich separatystów. Taką informację przekazał Polskiemu Radiu jeden z liderów separatystycznego „Frontu Ludowego Noworosji” Konstantin Dołgow.
Audio
  • Ukraiński separatysta: Polacy walczą po naszej stronie - z Moskwy Maciej Jastrzębski (IAR)
Polscy antyfaszyści walczą po naszej stronie - mówi Polskiemu Radiu prorosyjski separatysta ( na zdjęciu: ukraińscy żołnierze)
Polscy antyfaszyści walczą po naszej stronie - mówi Polskiemu Radiu prorosyjski separatysta ( na zdjęciu: ukraińscy żołnierze)Foto: ANASTASIA VLASOVA/PAP/EPA.

Według Dołgowa najemnicy z Polski, którzy zaciągnęli się do oddziałów separatystów, to "zdeklarowani antyfaszyści".

- Osobiście znam kilku Polaków, antyfaszystów, którzy walczą po naszej stronie. Ci ludzie uznali, że muszą przeciwstawić się ukraińskiemu faszyzmowi - stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem separatysta.

WOJNA NA UKRAINIE - serwis specjalny >>>

Konstantin Dołgow dodał, że w oddziałach samozwańczych republik: ługańskiej i donieckiej są także: Hiszpanie, Francuzi a nawet Amerykanie.

W separatystycznych regionach Ukrainy 2 listopada odbędą się wybory. Unia Europejska już zapowiedziała, że nie uzna ich legalności. Natomiast Rosja oświadczyła, że będzie szanowała wybór separatystów.

JU/IAR

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja chce uznać wybory separatystów. MSZ w Kijowie: to osłabia proces pokojowy

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 12:28
- Rosja spieszy się, by uznać coś, co nie ma nic wspólnego z wyborami - powiedział agencji AFP przedstawiciel ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba. Separatyści swoje głosowanie organizują w Donbasie 2 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media w USA: ”jastrząb” Jaceniuk i Poroszenko muszą działać razem

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 13:25
Nowe władze na Ukrainie, która zostaną wyłonione po niedzielnych wyborach parlamentarnych, muszą ustrzec się wewnętrznych podziałów i wykazać się ogromną determinacją, by uleczyć państwo z korupcji i przeprowadzić niezbędne reformy - ocenia "New York Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angela Merkel: Europa nie uzna pseudowyborów w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 16:26
Europa nie uzna zaplanowanych na niedzielę wyborów w samozwańczych republikach na wschodzie Ukrainy - ostrzega kanclerz Niemiec Angela Merkel. Szefowa niemieckiego rządu powiedziała to w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
rozwiń zwiń