X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Libia: ponad 200 osób zginęło w walkach o miasto Benghazi

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 21:32
Rządowe wojska od dwóch tygodni próbują odbić to drugie co do wielkości libijskie miasto z rąk islamistycznych bojówek.
Audio
  • Libia: ponad 200 osób zginęło w walkach o miasto Benghazi. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Libia: ponad 200 osób zginęło w walkach o miasto Benghazi
Foto: Wikimedia Commons CC / Bernd.Brincken

Według źródeł medycznych, w wyniku zaciętych walk z użyciem ciężkiego sprzętu zginęły co najmniej 254 osoby. Nie podano kim są ofiary, ale przypuszcza się, że większość to cywile.

Przedstawiciele nowych libijskich władz poinformowały, że wojsku udało się odbić niektóre dzielnice Benghazi. Na razie nie ma jednak wiarygodnego potwierdzenia tych doniesień.

Anarchia w Libii rozpoczęła się w lipcu, kiedy to po wyborach islamiści z Misuraty stracili władzę, ale odmówili jej przekazania na rzecz nacjonalistycznych bojówek z Zintan. Stary rząd i parlament nadal sprawowały obowiązki, a nowy rząd i nowy parlament zostały wygnane do Tobruku.

Zarówno w Benghazi jak i w stolicy kraju Trypolisie dochodziło do ciężkich walk i palenia budynków, w tym siedzib ministerstw a także lotniska w Trypolisie. Sprzymierzone z nowym rządem wojsko próbuje od tego czasu przejąć kontrolę nad największymi miastami w kraju.

Najnowszy kryzys w Libii jest najpoważniejszym w tym kraju od czasu obalenia i zabicia pułkownika Muammara Kaddafiego, który rządził krajem przez 42 lata. To właśnie obie rywalizujące ze sobą teraz frakcje wspólnie obaliły dyktatora przed trzema laty.

ONZ oświadczyła, że legalną władzą w Libii jest rząd w Tobruku. Jednakże w Libii faktyczną kontrolę nad większością kraju sprawują teraz islamiści.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR, kk

''

Zobacz więcej na temat: Afryka Libia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Parlament Libii prosi ONZ o międzynarodową interwencję wojskową

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 19:54
Walki pomiędzy rywalizującymi ze sobą milicjami paraliżują cały kraj. Miarą anarchii jest to, że zamaskowani napastnicy zabili we wtorek szefa policji w stolicy Libii Trypolisie i uprowadzili jego dwóch ochroniarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogłębia się chaos w Libii. Bojówki przejęły lotnisko w Trypolisie

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 10:17
Islamistyczne bojówki przejęły kontrolę nad międzynarodowym lotniskiem w Trypolisie. Na obrzeżach miasta trwają z kolei ciężkie walki pomiędzy konkurującymi ze sobą bojówkami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador Libii przy ONZ: mój kraj zmierza w kierunku wojny domowej na wielką skalę

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 20:54
W Libii panuje chaos. Funkcjonują dwa rządy i dwa parlamenty. Do tego bojówki, które trzy lata temu wspólnie obaliły Muammara Kaddafiego, teraz toczą ze sobą zaciekłe walki.
rozwiń zwiń