X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po raz pierwszy w historii szefem CERN została kobieta

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 20:58
Włoska fizyczka Fabiola Gianotti została wybrana na szefa jednej z najważniejszych instytucji naukowych na świecie, ośrodka badawczego CERN w Genewie.
CERN
CERNFoto: Harp/Wikimedia Commons/CC

54-letnia Fabiola Gianotti zastąpi na stanowisku dyrektora generalnego CERN-u Rolfa-Dietera Heuera.
W 1952 roku na spotkaniu w Paryżu przedstawiciele 11 państw europejskich podpisali umowę o utworzeniu Europejskiej Rady Badań Jądrowych (fr. Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire, CERN), która miała przygotować plan budowy i organizacji laboratorium.

Pierwszym dyrektorem generalnym CERN został szwajcarski fizyk Felix Bloch. Obecnie do organizacji należy 20 państw. CERN zatrudnia 2,6 tys. stałych pracowników oraz ok. 8 tys. naukowców i inżynierów reprezentujących ponad 500 instytucji naukowych z całego świata.
NAUKA w portalu PolskieRadio.pl>>>
To właśnie w położonym w Genewie ośrodku naukowym CERN odkryto bozon Higgsa - najmniejszą znaną do tej pory cząstkę materii. Dokonano tego przy użyciu tak zwanego Wielkiego Zderzacza Hadronów - największego urządzenia badawczego na świecie. Okrągły tunel, w którym znajduje się Zderzacz, ciągnie się przez 27 km na terenie Szwajcarii i Francji.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, Wikipedia, kk

''

Zobacz więcej na temat: CERN NAUKA technologie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naukowcy CERN na tropie ciemnej materii

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 16:02
To największe laboratorium w Europie, potężny kompleks, w którym jest Wielki Zderzacz Hadronów. Wysłannik Polskiego Radia był w CERN-ie i opowiedział o wyprawie w "Raporcie o stanie świata". - Jeśli przestaniemy zadawać fundamentalne pytania o naturę wszechświata to przestaniemy być ludźmi - przypomina szef CERN Rolf Heuer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko bozon Higgsa. CERN istnieje już 60 lat!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 22:22
- Mamy 60 lat, a wciąż jesteśmy atrakcyjni - mówił Rolf Heuer, szef CERN. Dlaczego? - Bo na przykład nikt inny nie zbliżył się do Wielkiego Wybuchu niż my - zachwalał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Neutrina - dzięki nim Wszechświat stanął otworem

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 13:56
Astronomia neutrinowa to nowa dziedzina badania Wszechświata, która pozwala "zobaczyć" go dzięki neutrinom, czyli cząstkom, które poruszają się z prędkością bliską prędkości światła.
rozwiń zwiń