X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

USA: ostatni obraz van Gogha sprzedany za prawie 62 mln dolarów

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 11:10
Martwa natura "Spokojne Życie, Waza ze Stokrotkami i Makami" Vicentego van Gogha została sprzedana na aukcji w Nowym Yorku za 61, 8 mln dolarów. Kwota całkowicie przerosła oczekiwania organizatorów.
Autoportret Vicentego van Gogha
Autoportret Vicentego van GoghaFoto: Scewing/Wikipedia

Licytacja odbyła się w znanym domu aukcyjnym Sotheby’s. Pierwotnie szacowano, że obraz znajdzie kupca za cenę 30-50 mln dolarów. Organizatorzy byli zaskoczeni, ponieważ dzieło van Gogha przyciągnął dużą liczbę licytujących i został sprzedany za kwotę 61,8 mln dolarów.
"Spokojne Życie, Waza ze Stokrotkami i Makami” był jednym z ostatnich obrazów namalowanych przez artystę. Znakomity malarz stworzył go w 1890 roku we Francji, w domu lekarza Paula Gacheta, który w ostatnich miesiącach życia opiekował się artystą. Obraz wyraża entuzjazm, energię i pasję znaną z najwybitniejszych prac van Gogha. Nie zdradzał on nadchodzącego tragicznego końca, a powstał zaledwie kilka tygodni przed samobójstwem malarza.
Na tej samej aukcji sprzedano również rzeźbę Alberto Giacomettiego "Rydwan". Artysta wykonał ją w 1951 roku z brązu oraz drewna. Rzeźba liczy 144 cm i przedstawia boginię zastygłą w ruchu na wielkim drewnianym rydwanie. W ciągu życia artysta zrobił sześć odlewów rzeźby, jednak ten sprzedany na aukcji był jednym z dwóch pokrytych farbą dla podkreślenia tekstury materiału. Licytujący za dzieło Alberto Giacomettiego zapłacił 101 mln dolarów.
Do tej pory najdroższym obrazem van Gogha, jaki sprzedano na aukcji, był "Portret doktora Gacheta". W 1990 roku wylicytowano go w na aukcji w Christie's za kwotę 82,5 mln dolarów.
kz, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Vincent van Gogh malował słoneczniki, miasteczka, ludzi i… własny obłęd

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 06:08
"Jeśli chodzi o moją pracę, naraziłem dla niej życie, a rozum mój załamał się" – pisał malarz w liście do brata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: jesteśmy pewni, to dzieło Vincenta van Gogha

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 12:55
Obraz "Zachód słońca koło Montmajour", który powstał 4 lipca 1888 roku, został namalowany przez holenderskiego mistrza - poinformowało Muzeum van Gogha w Amsterdamie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice van Gogha w wyjątkowym filmie. Wejdź w świat artysty

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 09:51
Ruszyła produkcja pełnometrażowej animacji "Twój Vincent". Głównym tematem filmu będzie historia życia i tajemniczej śmierci Vincenta van Gogha, ukazana oczami bohaterów jego obrazów. Technika pracy nad obrazem jest na tyle skomplikowana, że dziennie powstaje tylko sekunda filmu.
rozwiń zwiń