X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Amnesty International: Izrael popełnił w Gazie zbrodnie wojenne

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 13:48
W opublikowanym w środę raporcie Amnesty International zarzuca izraelskiej armii "bezduszną obojętność" wobec cywilów w atakach lotniczych na domy Palestyńczyków.
Zniszczenia w Gazie po izraelskich bombardowaniach
Zniszczenia w Gazie po izraelskich bombardowaniachFoto: Wojciech Cegielski/PR

Amnesty International oskarżyła Izrael o popełnienie zbrodni wojennych w lecie podczas konfliktu zbrojnego w Strefie Gazy.
W raporcie podano również, że palestyńskie grupy zbrojne w sposób chaotyczny wystrzeliły w kierunku izraelskiego terytorium, zamieszkanego przez cywilów, tysiące rakiet, co - jak zauważa dziennik "New York Times" - sugeruje pogwałcenie prawa międzynarodowego przez obie strony konfliktu.
"NYT" dodaje jednak, że praktycznie cały 49-stronnicowy raport poświęcony jest naocznym świadectwom i analizom eksperckim dotyczącym broni użytej w ośmiu zbadanych atakach izraelskich na Strefę Gazy, w których zginęły 104 osoby, z czego 59 było poniżej 18. roku życia.

Wojna w Gazie - tu czytaj więcej >>>
Izraelskie MSZ odrzuca ustalenia AI, mówiąc że "pomija udokumentowane zbrodnie wojenne, których dopuścił się Hamas" - radykalna organizacja palestyńska.
W 50-dniowej wojnie zginęło ponad 2100 Palestyńczyków, w większości cywilów oraz 72 Izraelczyków, w tym sześciu żołnierzy. 11 tysięcy ludzi odniosło obrażenia.
Konflikt wybuchł w czerwcu po uprowadzeniu i zabójstwie trzech izraelskich nastolatków na Zachodnim Brzegu Jordanu. Izrael o zbrodnię oskarżył bojowników Hamasu i zarządził masowe aresztowania, na co Hamas zareagował nasileniem ostrzału izraelskiego terytorium.

PAP, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Izrael ostrzelał dom przywódcy Hamasu. Zginęła kobieta i dziecko

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 10:07
Celem ostrzału izraelskiego, w wyniku którego zginęły w domu w Gazie kobieta i dziecko, był jeden z głównych dowódców palestyńskiego Hamasu Mohammed Deif - oświadczyła ta organizacja. Armia izraelska oznajmiła, że próby zabicia Deifa są uzasadnione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izrael i Hamas ogłosiły się zwycięzcami wojny w Gazie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 08:00
Po 50 dniach wzajemnych bombardowań i ostrzałów we wtorek wieczorem weszło w życie bezterminowe zawieszenie broni. Tym samym zakończyła się najdłuższa i najbardziej brutalna wojna Izraela i Hamasu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczny bilans wojny w Strefie Gazy

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 12:18
Najbardziej krwawy konflikt Izraela z palestyńskim Hamasem kosztował życie 2145 Palestyńczyków i 70 Izraelczyków. Działania wojenne w Strefie Gazy ustały w wyniku rozejmu zawartego we wtorkowy wieczór - po 50 dniach wymiany ognia.
rozwiń zwiń