X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obraz Edouarda Maneta został sprzedany za 65 mln dolarów

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 15:01
Namalowany w 1881 roku obraz "Wiosna" to portret aktorki Jeanne Demarsy. Pracę wystawiono w Paryżu w 1883 roku, na rok przed śmiercią artysty.
Fragment obrazu Wiosna Edouarda Maneta
Fragment obrazu "Wiosna" Edouarda ManetaFoto: christies.com

Dzieło francuskiego impresjonisty było jedną z atrakcji jesiennej aukcji domu Christie's, który ma swoją siedzibę w Nowym Jorku (USA). Spodziewano się, że portret zostanie sprzedany za 25-35 mln dolarów. Ostatecznie znalazł nabywcę za 65,1 mln dolarów.
To najwyższa kwota, za jaką sprzedano obraz tego artysty. Do tej pory najdroższym dziełem Maneta był jego autoportret wylicytowany w czerwcu 2010 roku za 33,2 mln dolarów.
Według specjalistów domu Christie's "w Wiośnie Manet proponuje ideę nowoczesnej kobiety, kobiecej i wolnej, przyciągającej wzrok widza, lecz nie odwzajemniającej spojrzenia".
Portret aktorki należał do przyjaciela Maneta, dziennikarza Antonina Prousta. Później trafił do kolekcji operowego tenora i ważnego kolekcjonera impresjonistów J.B Faure i marszanda sztuki Paula Durand-Ruela, który sprzedał go prywatnemu kolekcjonerowi w 1909 roku.
Edouard Manet (1832-1883) uważany jest za ojca impresjonizmu, zapoczątkowanego jego słynnym obrazem "Śniadanie na trawie".

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

PAP, kk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Chełmoński nigdy nie zdejmował łowickiej kamizelki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 19:00
– Niezwykle ważne dla całej twórczości malarza było to, że urodził się pod Łowiczem. Kolory ludowe towarzyszyły mu potem nie tylko w twórczości, lecz także w codziennym życiu – mówiła w Dwójce historyk sztuki Renata Higersberger.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Boznańska, czyli od królowej myszy do światowej sławy malarki

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 03:00
Velazquez, Manet, Zak, Malczewski, Pankiewicz - to nazwiska artystów, którzy inspirowali Olgę Boznańską. W Krakowie została otwarta wystawa jej dzieł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: ostatni obraz van Gogha sprzedany za prawie 62 mln dolarów

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 11:10
Martwa natura "Spokojne Życie, Waza ze Stokrotkami i Makami" Vicentego van Gogha została sprzedana na aukcji w Nowym Yorku za 61, 8 mln dolarów. Kwota całkowicie przerosła oczekiwania organizatorów.
rozwiń zwiń