X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

330 tysięcy żołnierzy na ćwiczeniach w Korei Południowej

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 08:45
W Korei Południowej rozpoczęły się w poniedziałek doroczne ćwiczenia wojskowe. W tym roku zorganizowano je na największą dotąd skalę.
Strefa zdemilitaryzowana między Koreą Północną i Południową. Widoczne zabudowania okręgu Gaepung-gun w Korei Płn. Widok od strony obserwatorium w Odusan w Korei Płd.
Strefa zdemilitaryzowana między Koreą Północną i Południową. Widoczne zabudowania okręgu Gaepung-gun w Korei Płn. Widok od strony obserwatorium w Odusan w Korei Płd.Foto: PAP/EPA/JEON HEON-KYUN

W ciągu 12 dni w manewrach weźmie udział 330 tys. żołnierzy - poinformowała agencja prasowa Yonhap.

W poprzednich latach w takich ćwiczeniach uczestniczyło ok. 80 tys. żołnierzy. Według agencji Yonhap, powołującej się na informacje ze sztabu generalnego południowokoreańskich sił zbrojnych, zdecydowano się na tak wielkie manewry, ponieważ w ostatnich miesiącach intensywnie szkoliła swoje wojska Korea Północna.

W manewrach wezmą też udział żołnierze USA stacjonujący w Korei Południowej. Ćwiczona ma być m.in. obrona południowokoreańskich wysp wzdłuż granicy morskiej z Koreą Północną.

Pjongjang jak zawsze potępił południowokoreańskie manewry, oskarżając Seul o chęć sprowokowania wojny.

PAP/agkm

(Wideo: pod koniec października pojawiała się informacja, że Korea Płn. uwolniła dwóch uwięzionych Amerykanów; źr. CNN Newsource/x-news)

''

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2014-11-10 11:34 Zgłoś
"Pjongjang jak zawsze potępił południowokoreańskie manewry, oskarżając Seul o chęć sprowokowania wojny." - I jak zawsze się myli, bo wojska amerykańskie, które w nich uczestniczą, jak zawsze przecież niosą pokój. Cały cywilizowany świat przecież o tym wie...

Czytaj także

Północna i Południowa Korea zgodziły się wznowić rozmowy na wysokim szczeblu

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 13:30
Były one zawieszone przez siedem miesięcy. Porozumienie o wznowieniu rozmów zawarto podczas niespodziewanej wizyty w Seulu trzech wysokich rangą przedstawicieli północnokoreańskich władz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt koreański. Wymiana ognia na Morzu Żółtym

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 07:04
Okręt marynarki wojennej Korei Płd. oddał strzały ostrzegawcze po naruszeniu przez jednostkę Korei Płn. nieuznawanej przez Pjongjang linii delimitacyjnej na Morzu Żółtym u zachodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego - poinformowano w Seulu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wymiana ognia między państwami koreańskimi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 12:45
Do wymiany ognia doszło między państwami koreańskimi, kiedy Korea Północna zestrzeliła południowokoreański balon z materiałami propagandowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt koreański. Wymiana ognia na granicy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 13:45
Na silnie strzeżonej granicy między Koreą Północną a Koreą Południową doszło do wymiany ognia. Nie ma doniesień o ofiarach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napięta sytuacja między Koreami. Wymiana ognia na granicy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 17:35
Strzały ostrzegawcze najpierw oddała południowokoreańska armia, po tym jak zauważono żołnierzy Korei Północnej zbliżających się do strefy demarkacyjnej. W incydencie nikt nie ucierpiał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea Północna: komuniści uwolnili Amerykanina

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 21:54
Departament Stanu w Waszyngtonie poinformował, że Jeffrey Edward Fowle jest już w drodze do ojczyzny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea Północna zbudowała okręt podwodny zdolny przenosić pociski atomowe

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 11:00
Korea Płn. zakończyła budowę nowego okrętu podwodnego, zdolnego w przyszłości do przenoszenia i wystrzeliwania balistycznych pocisków nuklearnych - poinformowały źródła rządowe w Pjongjang.
rozwiń zwiń