X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Parlament Europejski ratyfikował umowę stowarzyszeniową z Mołdawią

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 15:10
- Mołdawia w pełni zasługuje na ten historyczny krok - powiedział w Parlamencie Europejskim litewski deputowany Petras Austrevicius - autor raportu w sprawie tego kraju.
Audio
  • Parlament Europejski na sesji plenarnej ratyfikował umowę stowarzyszeniową z Mołdawią. Ma to być wyraz uznania dla reform podejmowanych przez Mołdawię na jej europejskiej drodze. O szczegółach z Brukseli w relacji Magdaleny Skajewskiej/IAR
Obrady Parlamentu Europejskiego
Obrady Parlamentu EuropejskiegoFoto: Central Audiovisual Library of the European Commission

Deputowany dodał, że ratyfikacja porozumienia jest ukoronowaniem działań podjętych przez Mołdawię przez ostatnich 10 lat. - Dziś rozpoczynamy nową, europejską przyszłość dla Mołdawii i jej obywateli, przyszłość, która zawsze była pisana Mołdawii. Nie ma wątpliwości, że jest ona europejskim krajem i częścią europejskiej kultury - powiedział europoseł.

Podkreślił, że zbliżenie Mołdawii z Unią nie jest zagrożeniem dla gospodarczych i politycznych interesów Rosji. - Żałuję, że Rosja wciąż postrzega to w ten sposób - dodał Austrevicius.

Ratyfikacja umowy w europarlamencie nastąpiła krótko przed wyborami parlamentarnymi w Mołdawii zaplanowanymi na 30 listopada. - Unia jest gotowa kontynuować bliską współpracę z przyszłym, demokratycznie wybranym rządem. Liczymy na to, że będzie on podążał europejską drogą - powiedział nowy unijny komisarz ds. polityki sąsiedztwa Johaness Hahn. Jak dodał, swoją pierwszą wizytę w nowej roli planuje złożyć właśnie w Kiszyniowie.

Zbliżenie Kiszyniowa z Brukselą

Ratyfikowanie mowy stowarzyszeniowej między UE a Mołdawią otwiera drogę do pogłębienia politycznego zbliżenia i gospodarczej integracji tego kraju z Unią Europejską.
Podpisana 27 czerwca w Brukseli umowa przewiduje utworzenie strefy wolnego handlu między UE a Mołdawią, zobowiązuje też to państwo do przeprowadzenia reform mających na celu wdrażanie unijnych standardów.
Za ratyfikacją głosowało 535 eurodeputowanych, przeciw było 94, a 44 wstrzymało się od głosu.
Mołdawia ratyfikowała umowę już na początku lipca, co pozwoliło na rozpoczęcie tymczasowego wdrażania zapisów o utworzeniu pogłębionej i całościowej strefy wolnego handlu (DCFTA) od 1 września. Pełne wejście w życie porozumienia wymagać będzie jeszcze ratyfikacji umowy przez wszystkie kraje unijne.

Umowa stowarzyszeniowa obejmuje całe terytorium Republiki Mołdawii w uznanych przez społeczność międzynarodową granicach, a zatem także zbuntowany region Naddniestrza. Zdaniem eurodeputowanych, UE powinna odgrywać większą rolę w poszukiwaniach trwałego rozwiązania zamrożonego konfliktu wokół Naddniestrza - separatystycznego regionu, który w 1990 roku jednostronnie ogłosił niepodległość.
Parlament ocenił, że działania Rosji na Ukrainie zmieniły porządek geopolityczny i miały wpływ również na relacje między Mołdawią a UE. Europosłowie wezwali Rosję do poszanowania terytorialnej integralności Mołdawii oraz europejskiego wyboru tego kraju. Potępili też wprowadzone przez Rosję embargo na import produktów z Mołdawii jako działanie zmierzające do destabilizacji regionu.

KRYZYS NA UKRAINIE - serwis specjalny >>>

IAR/PAP/iz

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dowódca NATO ostrzega przed agresją Rosji: zielone ludziki widać już w Mołdawii

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 08:01
Naczelny dowódca sił NATO w Europie, gen. Philip Breedlove, ostrzega, że wiele wskazuje na to, że Rosja stosuje w Mołdawii elementy strategii wojny hybrydowej. Przypomniał, że dzięki takim działaniom udało się Moskwie oderwać Krym od Ukrainy i dodał, że NATO nie ma strategii na takie wypadki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rogozin: nie testujcie cierpliwości Rosji w Mołdawii

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 13:00
W przypadku konfliktu podobnego do ukraińskiego, Moskwa będzie ochraniać swoich obywateli – oświadczył agencji ITAR TASS wicepremier Dmitrij Rogozin.
rozwiń zwiń