X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W stolicy Chin rozpoczął się III Festiwal Kultury Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 16:35
W dniach od 13 do 18 listopada w Pekinie odbywa się III Festiwal Kultury Polskiej. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutem Adama Mickiewicza i Ambasadą RP w Pekinie.
Audio
  • Koncerty i wystawy na Festiwal Kultury Polskiej w Pekinie - Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)
Pekin
PekinFoto: Glow Images/East News

Celem wydarzenia jest zapoznanie publiczności chińskiej z polskim dziedzictwem kulturowym i tradycją. Impreza z roku na rok jest coraz większy, a projekty pokazane podczas festiwalu, często zostają na miejscu i rozwijają się, poprzez udział chińskich instytucji.
Dni Kultury Polskiej rozpoczęły się 13 listopada koncertem gitarzysty Łukasza Kuropaczewskiego w Xiqu Theatre. Artysta występował z recitalami m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii czy Japonii. W 2011 r. muzyk został nagrodzony Medalem Młodej Sztuki, honorującym artystów i wybitne postaci, związane z kulturą Wielkopolski.
Drugiego dnia w pekińskiej Central Academy of Fine Arts odbędzie się wystawa multimedialna prof. Marka Wasilewskiego, na co dzień wykładającego na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swojej pracy artystycznej, koncentruje się na realizacjach wideo. Tego samego dnia, także w CAFA, odsłonięty zostanie mural, autorstwa Sebastiana Bożka, grafika i malarza, który już w pierwszej edycji imprezy zaprezentował wielką wystawę grafiki krakowskiej. W efekcie projektu, pojawiła się ze strony chińskiej chęć otwarcia w przyszłym roku pracowni krakowskiej grafiki, gdzie krakowscy artyści będą mogli nie tylko zaprezentować swoje prace, ale także uczyć klasycznej grafiki studentów z Chin i całego świata.
Główne wydarzenie festiwalu to jednak koncert chińskich filharmoników. Koncertem bardzo ważnym będzie koncert China Philharmonic Orchestra pod batutą Yang Yanga i z solistami: pianistą Yalunem Wangiem i skrzypaczką Aleksandrą Kuls. W programie koncertu znajdą się kompozycje m.in. Henryka Wieniawskiego, Fryderyka Chopina i Wojciecha Kilara. Młody 13-letni pianista zagra koncert e-moll Chopina.
15 listopada zaplanowano pokaz mody, podczas którego swoje projekty zaprezentują chińscy projektanci. Pokaz odbędzie się pod hasłem "Fascynująca Małopolska" w Visual Art Center na uniwersytecie Tsinghua. Następnego dnia, w Xiqu Theatre w solowym recitalu publiczności ponownie swoje umiejętności pokaże Aleksandra Kuls.
Tegoroczna edycja festiwalu zakończy się 18 listopada. Wówczas odbędzie się otwarcie wystawy pt. "Poczta Polska dla kultury", przygotowanej przez Pocztę Polską. Ekspozycję oglądać będzie można w pekińskim Muzeum Filatelistycznym.

Pekin. Festiwal Kultury Polskiej 2013; Jerzy Pawleta/Youtube.com

kz, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Weekend z polską muzyką w stolicy Chin

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 14:09
Krzysztof Penderecki, skrzypaczka Agata Szymczewska i pianista Krzysztof Jabłoński wystąpili w Pekinie w ramach pierwszego "Weekendu z polską muzyką", którego inicjatorem jest Fundacja Ludwiga van Beethovena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny: niedoceniane mocarstwo

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 15:20
Hongkong, Tajwan, Makau – Chińczycy marzą o zjednoczeniu wszystkich swoich terytoriów. Zapędy imperialistyczne Chin są równie silne jak te rosyjskie czy amerykańskie, jednak strategia, zgodnie z którą postępują jest zupełnie inna. Chińska polityka zagraniczna zakłada, że Pekin będzie odgrywać jedną z najważniejszych ról na świecie. Na czym ona polega i jak jest realizowana?
rozwiń zwiń