X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kardynał Stanisław Dziwisz: Kraków staje się symbolem wyuzdania

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 09:42
Kraków, stolica Miłosierdzia Bożego i miasto tylu świętych coraz bardziej staje się symbolem wyuzdania - napisał kard. Stanisław Dziwisz do wiernych w liście, który w niedzielę jest odczytywany w kościołach. Hierarcha wezwał do modlitwy w intencji moralnej odnowy.
Audio
  • Rzecznik krakowskiej kurii ksiądz Robert Nęcek: tam gdzie dobro śpi, tam zło się rozwija (IAR)
Rynek w Krakowie
Rynek w KrakowieFoto: flickr/davidberkovitz/CC 2.0

- W Krakowie aż roi się od nocnych klubów, w których cielesność, szczególnie kobiet, jest wykorzystywana w sposób wręcz profanacyjny. Co wieczór i co noc w obrębie samego centrum rozdawane są tysiące zaproszeń, a młodzi nieraz natarczywie nakłaniani są do skorzystania z tej oferty - napisał metropolita krakowski.

Kardynał wezwał wiernych do obrony: godności ludzkiego ciała, świętości małżeńskiej miłości i formacji młodych sumień, i zachęcił do udziału w akcji "Szpital domowy" W reakcji na na działalność klubów go-go, do których klienci są zapraszani przez atrakcyjne hostessy spacerujące po ulicach, młodzi ludzie od 18 listopada przez miesiąc będą codziennie wieczorem (od godz. 20 do 22) modlić się w kościele św. Wojciech na Rynku Głównym w intencji odnowy moralnej miasta. Młodzież ma zapraszać do wspólnej modlitwy osoby na Rynku Głównym i zbierać pieniądze na pomoc dla ludzi "wykorzystywanych i poranionych".

Modlitwa rozpocznie się w dzień liturgicznego wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny i w setną rocznicę jej śmierci. Kózkówna zginęła broniąc się przed zgwałceniem przez rosyjskiego żołnierza na początku I wojny światowej, jest patronką Ruchu Czystych Serc, którego członkowie decydują się zachować dziewictwo do zawarcia małżeństwa oraz patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W całym kraju prowadzonych jest ponad 50 śledztw w sprawie klubów typu go-go Cocomo. Klienci skarżyli się na wysokie rachunki, jakie przyszło im płacić, twierdzili, że mogli być odurzani środkami podanymi w alkoholu. Ich zgłoszenia zazwyczaj kończyły się w prokuraturze umorzeniami lub odmową wszczęcia postępowania.

Siedziba firmy znajduje się w Krakowie, kluby prowadzone są w kilkudziesięciu miastach Polski. Na początku września zmieniły one nazwę. Specjalna, ogólnopolska grupa policjantów, która powstała na początku października, ma zbadać sprawy domniemanych nadużyć zgłaszanych przez klientów tych klubów.

PAP, fc

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
Cien2014-11-16 14:31 Zgłoś
To taka wiadomość w związku z ciszą wyborczą :) A propos słów Dziwisza: w Arabii Saudyjskiej działa Komisja Promowania Cnoty i Zapobiegania Zepsuciu. Może p. Dziwisz nawiąże kontakt? Może jakaś współpraca? Swoją drogą, ksiądz Morawiec skazany. Jakoś nie widać tej informacji na stronach Polskiego Radia.
szeleszczyciel2014-11-16 13:03 Zgłoś
Masońskie władze światowe, mające ogromny wpływ na robaczywą polską klasę polityczną dążą do rozwalenia narodów w całej Europie, mają swój cel i szazatański zamysł.

Czytaj także

Kard. Dziwisz: Jan Paweł II bronił małżeństwa, rodziny i życia

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 16:20
- W ten sposób bronił fundamentów naszej cywilizacji, podważanych w naszych czasach przez nieodpowiedzialne ideologie, przez kulturę hedonizmu i egoizmu - stwierdził kard. Stanisław Dziwisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kard. Stanisław Dziwisz: nie powinniśmy się bać Kościoła

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 21:12
- Kościół jest naszym wspólnym dobrem i jest otwarty dla wszystkich. Te słowa kieruję do ludzi, dla których wspólnota uczniów Jezusa jawi się jako zagrożenie - mówił metropolita krakowski w orędziu w przededniu XIV Dnia Papieskiego.
rozwiń zwiń