X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie Radio po raz 45. przyzna Złote Mikrofony. "Wielkie święto ludzi radia"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 06:37
Najważniejsze nagrody Polskiego Radia zostaną przyznane podczas gali, która rozpocznie się o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.
Audio
  • Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła: laureat Złotego Mikrofonu ma na pewno poczucie spełnienia (IAR)
Statuetki Złotych Mikrofonów - najbardziej prestiżowej nagrody Polskiego Radia
Statuetki Złotych Mikrofonów - najbardziej prestiżowej nagrody Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia przyznawana co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze, przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej, m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku.

- To wielkie święto wszystkich ludzi związanych z radiofonią publiczną w Polsce - podkreśla przewodniczący Kapituły, dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła, sam laureat Złotego Mikrofonu.
Kapituła Złotego Mikrofonu obradowała pod przewodnictwem Janusza Kukuły w składzie: Piotr Baron z Trójki, Anna Borucka-Szotkowska z Programu 2, Alicja Grembowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Magdalena Mikołajczuk z Radiowej Jedynki, Wiesław Szala z Działu Transmisji oraz Tomasz Zimoch z Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia. Członkowie Kapituły wyłonili pięcioro zwycięzców spośród 28 zgłoszonych kandydatur. Nagrody zwycięzcom wręczy prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.
Uroczystość poprowadzą Sława Bieńczycka z Radiowej Jedynki i Michał Olszański z Programu 3. Wieczór ubarwią najpiękniejsze piosenki do tekstów Juliana Tuwima, które dla laureatów wykona zespół The Jobers pod kierunkiem Marcina Partyki.
Nagroda została ustanowiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. Do tej pory uhonorowano nimi 239 osób. Wśród laureatów znaleźli się m.in.: słynni Starsi Panowie Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, sprawozdawca sportowy Bohdan Tomaszewski, krytyk muzyczny i inicjator trwającej do dziś akcji ratowania zabytków na warszawskich Powązkach Jerzy Waldorff, aktorka Irena Kwiatkowska, pisarka, autorka pierwszej w dziejach europejskiej radiofonii powieści "Dni powszednie państwa Kowalskich" Maria Kuncewiczowa, lektor Ksawery Jasieński (jego głos towarzyszy codziennie pasażerom warszawskiego metra), filozof ks. prof. Józef Tischner, poeta Zbigniew Herbert.

W ubiegłym roku laureatami Złotych Mikrofonów zostali: Barbara Marcinik, Beata Płomecka, Zbigniew Krajewski, Wiesław Szala oraz Marek Zwyrzykowski. Hanna Banaszak otrzymała Honorowy Złoty Mikrofon.

IAR, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Złote Mikrofony dla pracowników Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 09:42
Już po raz 44. zostaną rozdane w Złote Mikrofony. Nagroda Polskiego Radia przyznawana jest osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Mikrofony 2014. Uchylamy rąbka tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 11:05
Gościem dzisiejszej "Muzycznej Jedynki" będzie Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń