Ewa Kopacz: absolutnie wykluczam powtórne wybory

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 10:11
- Wykluczam absolutnie, że mają być powtórne wybory. Tylko ci, którzy nie znają polskiego prawa dzisiaj mogą tego rodzaju herezje głosić - powiedziała premier Ewa Kopacz odnosząc się do postulatu PiS i SLD. Wtargnięcie grupy protestujących do budynku PKW premier określiła jako skandal.
Premier Ewa Kopacz do ostatniej chwili uczestniczy w kampanii wyborczej
Premier Ewa Kopacz do ostatniej chwili uczestniczy w kampanii wyborczejFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Dodała, że chciałaby, aby politycy zachowywali się odpowiedzialnie. - Chciałabym zaapelować tylko do części politycznej, bo Polacy zachowali się bardzo odpowiedzialnie i 16 listopada poszli do wyborów bardziej licznie niż kiedykolwiek - mówiła premier w Radiu Zet.

Natomiast politycy nie zdali tego wyborczego egzaminu. Politycy nie wiedzą jaki będzie wynik kontroli NIK, czy komisja wyborcza stanęła na wysokości zadania, aby zakończyć i bezkolizyjnie ogłosić wyniki tych wyborów. Dziś nie mając zakończonego procesu wyborczego politycy chcą wrócić do czasów, gdy Polacy chodzili do wyborów, a słuszne partie polityczne mówiły kto wygrał - podkreśliła Kopacz.

Wybory samorządowe 2014. Serwis specjalny >>>

(Radio ZET/x-news)


Premier zaznaczyła, że oczekuje na wyniki wyborów oraz wyniki kontroli. Pytana o wtargnięcie grupy protestujących do budynku PKW, odpowiedziała: "Niewątpliwie to, co wczoraj się wydarzyło jest skandalem, ale skandalem wywołanym pewnie nieodpowiedzialną postawą polityków".

Państwowa Komisja Wyborcza nie stanęła na wysokości zadania jeśli chodzi o liczenie głosów i podawanie w odpowiednim czasie wyników tych wyborów - powiedziała premier.

- Nie mylmy niewydolności tej instytucji w liczeniu głosów i przekazywaniu tych informacji z fałszowaniem tych wyborów. Nie mylmy tych dwóch rzeczy - mówiła premier.

Podkreśliła, że to nie politycy mogą powiedzieć, czy wybory zostały sfałszowane czy nie. - O tym może zdecydować odpowiedni sąd okręgowy. Czy my dzisiaj podważamy wiarygodność takiej instytucji jak sąd? - pytała Kopacz.

- To dopiero staje wszystko na głowie, kiedy odpowiedzialni politycy dzisiaj mówią: dzisiaj nie ma państwa prawa, państwa demokratycznego i chcą unieważnienia wyborów. To jest niebezpieczne - podkreśliła premier.

PAP, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Okupacja siedziby Państwowej Komisji Wyborczej. PiS: to mogło pogłębić chaos

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 03:03
Wtargnięcie protestujących do siedziby PKW negatywnie oceniło PiS, podkreślając, że nawet uzasadniony protest powinien być wyrażany "w ramach przedsięwzięć, które przewiduje system demokratyczny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest uchwała wznawiająca pracę PKW. Dziś poznamy ostateczne wyniki wyborów?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 13:26
Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła uchwałę wznawiającą od 11.00 prace nad liczeniem głosów w wyborach samorządowych. Siedziba PKW jest pilnie strzeżona przez policję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Kowal: mnóstwo naruszeń wyborczych, sądy muszą to zbadać

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 09:22
Jestem bardziej przerażony oświadczeniem sędziów w obronie PKW niż okupacją PKW. Z tą sprawą powinna sobie szybko poradzić policja. - Dziwię się, że dopuszczono, że tam w ogóle ktoś wszedł - powiedział Paweł Kowal z Polski Razem.
rozwiń zwiń