"Mój szef jest gejem". Przez Poznań przeszedł 11. Marsz Równości

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 22:07
Około stu osób przemaszerowało ulicami stolicy Wielkopolski w proteście przeciwko wszelkim formom wykluczenia, opresji i dyskryminacji.
Audio
  • Przez Poznań przeszedł 11. Marsz Równości. Mówi jedna z organizatorek wydarzenia Olga Stolarczyk (IAR)
Przez Poznań przeszedł Marsz Równości
Przez Poznań przeszedł Marsz RównościFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Marsz Równości ruszył z placu Mickiewicza. Jego uczestnicy przeszli przez Stary Rynek na plac Wolności. W tłumie można było zauważyć transparenty z hasłami: "Różni, ale równi", "Poliamoria to dużo miłości", "Mój szef jest gejem", "Mielmy mowę nienawiści", "Kobieta to nie gadżet" czy "Kobiety to nie barbie".
Jak podkreśliła jedna z organizatorek wydarzenia, Karolina Niedźwiedzka, marsz to celebracja równości w różnorodności. - Razem walczymy o świat, w którym nie istnieje jedyny słuszny model rodziny, któremu podporządkowane są wszystkie instytucje państwowe i społeczne. Świat, w którym nastoletni gej nie będzie zmuszony wysłuchiwać religijnych bigotów, piętnujących jego seksualność. Walczymy o świat, w którym rola kobiet nie będzie sprowadzana do roli matki, córki czy kochanki - powiedziała.
W tym roku marsz odbył się pod hasłem "Solidarność naszą bronią!". - Wspieramy wszelką równość. Staramy się zachęcić wszystkich do wzajemnej pomocy. To bardzo ważne: gdy widzimy jakąś przemoc - należy reagować - zaznaczyła współorganizatorka marszuOlga Marta Stolarczyk.
Marsz zorganizowano po raz 11. Rokrocznie jest on elementem odbywających się w Poznaniu Dni Równości i Tolerancji.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Komentarze1
aby dodać komentarz
pons2014-11-23 22:29 Zgłoś
Twój szef jest gejem? To niech przestanie być szefem albo niech przestanie być gejem. Ewentualnie, piękna damo z obrazka, możesz mu w tym drugim pomóc :P
Zobacz także

Czytaj także

USA: małżeństwa homoseksualne dozwolone w kolejnych stanach

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 07:43
Już w prawie połowie amerykańskich stanów legalne są małżeństwa homoseksualne. Niedługo będzie one stanowić większość. To skutek decyzji Sądu najwyższego Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związki tej samej płci legalne w Estonii

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 19:38
Estoński parlament zalegalizował jednopłciowe związki partnerskie. Ustawa wejdzie w życie od 2016 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coming out ministra. Szef łotewskiego MSZ: z dumą ogłaszam, że jestem gejem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 15:03
Minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkeviczs ujawnił na Twitterze, że jest homoseksualistą i zapewnił, że będzie walczył o równe traktowanie wszystkich rodzajów związków w swoim kraju.
rozwiń zwiń