X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poroszenko w niemieckiej TV: Ukraina chce wstąpić do NATO

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 16:05
Ukraina uważa za obowiązującą decyzję z 2008 roku, gdy zapewniono, że Kijów ma otwarte drzwi do NATO - powiedział prezydent Petro Poroszenko.
Petro Poroszenko mianował ambasadorem w Polsce byłego szefa MSZ Andrija Deszczycę
Petro Poroszenko mianował ambasadorem w Polsce byłego szefa MSZ Andrija DeszczycęFoto: president.gov.ua

KRYZYS NA UKRAINIE: SERWIS SPECJALNY

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko potwierdził w niedzielę w wywiadzie dla telewizji niemieckiej ARD, że perspektywicznym celem Ukrainy jest członkostwo w NATO.
Poroszenko powiedział ARD, że systemy bezpieczeństwa zarówno europejskie, jak i w skali światowej przestały być skuteczne. - NATO jest obecnie jedyną strukturą zdolną do zagwarantowania państwom bezpieczeństwa - zaznaczył ukraiński polityk. Jak dodał, uważa za nadal obowiązującą decyzję szczytu NATO z 2008 roku, gdzie zapewniono, że drzwi Sojuszu pozostają dla Ukrainy otwarte.
Ukraina będzie się bronić i będzie szukać sojuszników, którzy mogą jej w tym pomóc - podkreślił Poroszenko. - Uważam, że minione cztery lata pokazały, iż pozostawanie poza sojuszami jest błędem. Model neutralny oznacza, że jest się pozostawionym samemu ze swoimi problemami" - wyjaśnił. Nie musimy nikogo prosić o pozwolenie - dodał prezydent Ukrainy, zastrzegając, że nowy system bezpieczeństwa nie może być skierowany przeciwko innym państwom, w tym także przeciwko Rosji.

Poroszenko: granicę z Rosją trzeba zamknąć
Kluczem do przywrócenia pokoju we wschodniej Ukrainie jest zdaniem Poroszenki wycofanie rosyjskich żołnierzy. - W ostatnich dniach sierpnia armia rosyjska przekroczyła ukraińską granicę i rozpoczęła realną wojnę na naszym terytorium - podkreślił. Jak zaznaczył, droga do zakończenia konfliktu prowadzi przez pokój, dialog polityczny i wybory. Warunkiem jest jednak "wycofanie armii okupacyjnej". - Mogę zapewnić: jeżeli ta armia opuści nasze terytorium, a granica zostanie zamknięta, to pokój i spokój powrócą w przeciągu dwóch lub trzech tygodni - powiedział Poroszenko.
Poroszenko zdementował doniesienia mediów, według których prezydent Rosji Władimir Putin miał mu w rozmowie telefonicznej grozić w przypadku podtrzymywania planów wejścia do NATO. - Nie pozwolę nikomu, by groził mnie lub mojemu krajowi - powiedział Poroszenko w wywiadzie dla ARD.

PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraiński poseł Andrij Szewczenko: chcemy wejść do NATO, tak jak wcześniej Polacy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 12:42
Zostawienie Kijowa bez pomocy w uzbrojeniu, to zaproszenie Władimira Putina do dalszej agresji. A apetyt Rosji zagraża całej Europie Wschodniej, także państwom NATO – mówi ukraiński poseł Andrij Szewczenko w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: Ponad połowa Ukraińców chce wejść do NATO i Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 15:54
Ponad połowa Ukraińców opowiada się za członkostwem w Unii Europejskiej i NATO - wynika z najnowszych badań opinii publicznej, przeprowadzonych przez agencję Rating.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ Niemiec: dążenie Ukrainy do NATO jest dolewaniem oliwy do ognia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 09:00
Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier ostrzegł Ukrainę przed staraniami o wejście do NATO. Podkreślił, że nie widzi tego kraju na drodze do Sojuszu.
rozwiń zwiń