X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na kogo spłynął Wielki Splendor? Nagrody Teatr Polskiego Radia przyznane

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 20:53
Wyróżnieni zostali Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Zofia Posmysz, Wiktor Zborowski, Jan Matyjaszkiewicz i Stanisław Brejdygant.
Audio
  • Teatr Polskiego Radia wręczył Splendory. Relacja Doroty Piotrowskiej (IAR)
Laureaci Splendorów 2014 r. Od lewej: Jan Matyjaszkiewicz, Wiktor Zborowski, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Zofia Posmysz i Stanisław Brejdygant
Laureaci Splendorów 2014 r. Od lewej: Jan Matyjaszkiewicz, Wiktor Zborowski, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Zofia Posmysz i Stanisław BrejdygantFoto: Wojciech Kusiński/PR

Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Wiktor Zborowski - popularni i cenieni aktorzy filmowi, teatralni, telewizyjni i radiowi - otrzymali Wielkiego Splendora.
Laureatem Splendora Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego, nagrody specjalnej przyznawanej od 2006 roku dla wybitnych postaci kultury, został Jan Matyjaszkiewicz - aktor teatralny, filmowy i radiowy, niezapomniany Heniek Wilczewski z powieści radiowej "W Jezioranach".
Za całokształt dorobku w dziedzinie twórczości radiowej Honorowym Wielkim Splendorem wyróżniono Zofię Posmysz, wybitną dziennikarkę Polskiego Radia, reportażystkę, scenarzystkę telewizyjną i filmową, autorkę słuchowisk, współtwórczynię powieści radiowej "W Jezioranach".
Po raz piąty przyznano nagrodę Tele-Splendora im. Włodzimierza Ławniczaka, wręczaną twórcom swobodnie poruszającym się w świecie słuchowisk i spektakli telewizyjnych. Otrzymał ją Stanisław Brejdygant - aktor, reżyser, pedagog, scenarzysta, pisarz i dramaturg.
Tegoroczna gala odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Podczas uroczystości zaśpiewali laureaci Wielkiego Splendora - Grażyna Barszczewska, Krzysztof Wakuliński, Krzysztof Gosztyła, Magdalena Zawadzka i młoda wokalistka Katarzyna Dąbrowska.
Teatr Polskiego Radia przyznaje Splendory od 1988 roku. Dotychczas nagrodzono niemal 60 osób, a wśród nich m.in. Aleksandra Bardiniego, Stanisława Brudnego, Stanisławę Celińską, Wieńczysława Glińskiego, Ignacego Gogolewskiego, Gustawa Holoubka, Kazimierza Kaczora, Krzysztofa Kowalewskiego, Irenę Kwiatkowską, Martę Lipińską, Wiesława Michnikowskiego, Bronisława Pawlika, Franciszka Pieczkę, Zofię Rysiównę, Henryka Talara, Janusza Zaorskiego.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyrektor Teatru Polskiego Radia: staramy się podkreślić znaczenie młodych aktorów

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 09:54
- Zwykle każdego roku jest około 30-40 debiutów w Teatrze Polskiego Radia i to jest piękne. To trwa już 90 lat. Przychodzą do nas młodzi aktorzy i jest to dla nich wielka przyjemność - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureaci nagród Don Kichot i Arete 2014

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 00:45
W Studiu Muzycznym PR im. A. Osieckiej odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone statuetki Don Kichota i Arete za debiut reżyserski i aktorski w Teatrze Polskiego Radia. Laureatami zostali: Andrzej Ferenc, Angelika Kurowska i Dariusz Wnuk
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna Bielawska-Adamik nagrodzona za najlepszą adaptację słuchowiska

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 00:03
W ramach X Festiwalu Słuchowisk dla Dzieci i Młodzieży "Prix Ex Aequo" w Bratysławie Sekcja IBBY przyznała nagrodę Hannie Bielawskiej-Adamik za radiową adaptację powieści Joanny Rudniańskiej "Kotka Brygidy".
rozwiń zwiń