X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Atak islamistów z Boko Haram. Zginęło ponad 150 osób

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 15:55
Ponad 150 osób, w tym 38 policjantów, zostało zabitych w ataku ugrupowania islamistycznego Boko Haram na miasto Damaturu w północno-wschodniej Nigerii - poinformowały agencję AFP miejscowe źródła policyjne i medyczne.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: lockstockb/sxc.hu/cc

Do kostnicy szpitala Sani Abacha w mieście przywieziono po ataku 115 ciał; nie wiadomo, ilu wśród zabitych jest cywilów i ilu napastników. Zginęło też sześciu żołnierzy i 38 policjantów.

Damaturu jest stolicą administracyjną stanu Yobe. W lutym bieżącego roku w pobliżu miasta doszło do ataku bojowników Boko Haram na szkołę średnią - zginęło ponad 40 osób.

Nigeria dzieli się na chrześcijańskie południe i muzułmańską północ. Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie kraju lub przynajmniej części jej terytorium w radykalne państwo islamskie. Wraz z innymi organizacjami ekstremistycznymi i kryminalnymi stanowi główne zagrożenie dla wewnętrznej stabilności Nigerii, największej gospodarki w Afryce i najważniejszego producenta ropy na kontynencie afrykańskim.

W ciągu pięciu lat w wyniku rebelii w Nigerii, najludniejszym kraju Afryki, zginęły tysiące ludzi. Od początku bieżącego roku rebelianci znacznie nasilili ataki.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nigeria odbija miasto, z którego islamiści porwali 200 uczennic

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 15:38
Nigeryjska armia podaje, że odbiła z rąk islamskich radykałów miasto Chibok, z którego porwali oni w kwietniu 200 uczennic, zamieniając je w seksualne niewolnice. Ten czyn wywołał oburzenie światowej opinii publicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nigeria: kolejna bestialska zbrodnia islamistów z Boko Haram

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 15:55
Bojownicy zatrzymali grupę handlarzy rybami, którzy jechali z Nigerii do Czadu po nowy towar. Wszyscy mężczyźni zostali zabici.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nigeria: zamach na meczet. Zginęło ponad 120 osób

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 20:52
Do zdarzenia doszło na starówce największego miasta na północy Nigerii, Kano. Dwóch zamachowców samobójców wysadziło się w powietrze w Wielkim Meczecie, a około 15 uzbrojonych napastników otworzyło ogień do ludzi uciekających ze światyni.
rozwiń zwiń