X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamieszki na przedmieściach Sztokholmu. Są zatrzymani

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 15:33
Grupa młodzieży - łącznie 11 osób - została zatrzymana w Sztokholmie. Brali udział w zamieszkach i podpaleniach, do których doszło w nocy z soboty na niedzielę w południowych dzielnicach na przedmieściach stolicy Szwecji. Cztery osoby spośród zatrzymanych to nieletni.
Znowu zamieszki na przedmieściach Sztokholmu
Znowu zamieszki na przedmieściach Sztokholmu Foto: Fredrick Malmgren/You Tube print screen

W nocy podpalono około 10 samochodów. Policjanci, którzy interweniowali, zostali zaatakowani koktajlami Mołotowa i kamieniami.

Rzecznik policji Kjell Lindgren powiedział, że na razie trudno powiedzieć, kim są sprawcy, ale cztery osoby spośród zatrzymanych nie mają jeszcze 18 lat.

- To, co jest raczej niezwykłe, to fakt, że prawdopodobnie wszystko zostało wcześniej zaplanowane - powiedział rzecznik. Jak wyjaśnił, butelki z benzyną i kamienie były już przygotowane, gdy na miejsce zdarzenia przybyła policja. Około 30 osób uczestniczących w zamieszkach było zamaskowanych.

Fredrick Malmgren/You Tube

W Rågsved podobnie jak w dzielnicy Husby, która była areną tygodniowych zamieszek w maju, mieszka wielu imigrantów. Jak zauważa agencja Reutera, gdyby doszło do dalszych niepokojów w dzielnicach, gdzie mieszkają imigranci, mogłoby to sprzyjać dobremu wynikowi nacjonalistycznej partii Szwedzcy Demokraci w marcowych wyborach.

Szwedzcy Demokraci w ostatnich dniach przyczynili się do upadku mniejszościowego rządu lewicy. Konsekwencją są rozpisane na marzec wybory parlamentarne, pierwsze przedterminowe wybory w Szwecji od ponad 50 lat.

IAR/iz

Zobacz więcej na temat: policja protest Szwecja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szwecja: dziesiątki samochodów podpalone pod Sztokholmem

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 16:20
Co najmniej 20 aut spłonęło w nocy z piątku na sobotę w zamieszkanym przez niezamożnych imigrantów przedmieściu stolicy Szwecji.
rozwiń zwiń