X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W 2014 roku na całym świecie zostało zabitych 66 dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 10:17
Organizacja Reporterzy bez Granic (RSF) zwróciła uwagę, że charakter przemocy przeciwko dziennikarzom zmienił się. Egzekucje przedstawicieli mediów są coraz częściej nagrywane i używane w celach propagandowych.
W 2014 roku na całym świecie zostało zabitych 66 dziennikarzy
Foto: lusi/sxc.hu/cc

Eksperci RSF podkreślili, że choć liczba dziennikarzy zabitych na świecie w 2014 roku jest nieco niższa niż rok wcześniej (w 2013 roku zginęło 71 przedstawicieli mediów), to zaniepokojenie budzi sposób, w jaki zostali zamordowani.
W tym kontekście wymieniono filmy wyprodukowane przez dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS), którzy nagrali egzekucje dwóch amerykańskich dziennikarzy Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa, a następnie wideo opublikowali w internecie. "Rzadko dziennikarze byli mordowani z tak barbarzyńskim zmysłem propagandy, szokującej cały świat" - podkreślono.
Do większości zabójstw doszło w strefach konfliktów zbrojnych: w Syrii, która jak rok wcześniej okazała się państwem najbardziej niebezpiecznym dla pracowników mediów (15 zabitych), na terytoriach palestyńskich, głównie w Strefie Gazy (7), na wschodzie Ukrainy (6), w Iraku i w Libii (po 4).
W mijającym roku, w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrosła liczba porwań przedstawicieli mediów. Uprowadzono 119 dziennikarzy (rok wcześniej w ręce porywaczy trafiło 87 dziennikarzy). 33 reporterów zaginęło na Ukrainie, 29 w Libii, 27 w Syrii a 20 w Iraku. Do tej pory 40 dziennikarzy i trzy osoby zajmujące się dziennikarstwem obywatelskim (głównie blogerzy) pozostaje zakładnikami. W 90 proc. są to lokalni dziennikarze krajów, w których są przetrzymywani, np. w Syrii wśród 22 dziennikarzy więzionych przez zbrojne ugrupowania 16 jest Syryjczykami.
Ponadto 178 zawodowych dziennikarzy i tyle samo dziennikarzy obywatelskich przebywa w więzieniu. Ze względu na "różne formy zastraszania" 139 osób zdecydowało się na uchodźstwo, co oznacza dwukrotny wzrost wobec danych z 2013 roku. 853 zostało aresztowanych (przyrost o 3 proc.), a 1846 padło ofiarą gróźb lub ataków (spadek o 15 proc.).
Dwa kraje przodują pod względem liczby aresztowanych dziennikarzy: Ukraina, gdzie zatrzymano 47 dziennikarzy, zarówno przez separatystów, jak i władze, oraz Egipt, gdzie do aresztów trafiło 46 dziennikarzy, głównie pod zarzutem związków z Bractwem Muzułmańskim i "podkopywania jedności narodowej".
PAP, kk

Zobacz więcej na temat: dziennikarstwo media
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje Andriej Stenin - rosyjski fotoreporter, który zaginął na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 11:25
Dziennikarz był poszukiwany od miesiąca, informację o jego śmierci podała Ria Novosti, jedna z redakcji, w której pracował.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: niezależny dziennikarz skazany za współpracę z Deutsche Welle. ”Akcja zastraszania”

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 15:36
Białoruscy milicjanci przeszukali mieszkanie dziennikarza, jego rodziców. - W rodzinach białoruskich dziennikarzy zapanował strach – mówi dziennikarz Aleksander Burakou.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tureccy dziennikarze żyją w obawie przed aresztowaniem

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 21:24
Prezes Stowarzyszenia Postępowych Dziennikarzy Turcji Ahmet Abakay występując w imieniu setek przedstawicieli tego zawodu powiedział, że jego koledzy obawiają się w każdej chwili aresztowania. Ostrzegł ich przed wielką obławą policyjną, którą przygotowuje rząd.
rozwiń zwiń