X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wstrząsający raport ONZ. Na wschodzie Ukrainy zginęło 4771 osób

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 09:24
W wyniku konfliktu zbrojnego na wschodniej Ukrainie zginęło 4771 osób - podają ukraińskie media, powołując się na raport ONZ. Liczba rannych przekroczyła 10 tysięcy.
Audio
  • W wyniku konfliktu zbrojnego na wschodniej Ukrainie zginęło 4771 osób - podają ukraińskie media, powołując się na raport ONZ. Relacja Krzysztofa Renika (IAR)
Dane przedstawione w raportach ONZ pokazują, że ofiarami wojny w Donbasie są nie tylko wojskowi, ale także ludność cywilna
Dane przedstawione w raportach ONZ pokazują, że ofiarami wojny w Donbasie są nie tylko wojskowi, ale także ludność cywilnaFoto: EPA/SERGEI ILNITSKY

Ofiarami wojny w Donbasie są nie tylko wojskowi, ale także ludność cywilna. To zarówno zabici, ranni, jak i uchodźcy. Liczba osób, które opuszczają swoje domy rośnie lawinowo. Jak twierdzą eksperci ONZ, wynika to z faktu, że nie jest przestrzegane porozumienie dotyczące zawieszenia broni. Powtarzające się ostrzały sprawiają, że mieszkańcy decydują się na ucieczkę.
Na inne zagrożenia związane z trwającym konfliktem zwraca uwagę w rozmowie z Polskim Radiem biskup Jan Sobiło z Zaporoża opiekujący się zarówno przesiedleńcami, jak i wiernymi w obwodzie donieckim i ługańskim. Według duchownego dochodzi do poważnych konfliktów wewnątrz rodzin - na przykład żona modli się o jedność Ukrainy, natomiast mąż - o zajęcie przez Rosjan wschodniej Ukrainy.
Eksperci coraz częściej przyznają, że urazy psychiczne wywołane konfliktem będą trudne do wyleczenia.

KRYZYS NA UKRAINIE - serwis specjalny >>>

Przedstawiciele OBWE, Ukrainy, Rosji oraz samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej po roboczym spotkaniu w Doniecku oświadczyli, że zwiększają się szanse na stałe zawieszenie broni. Podczas rozmów strony przedstawiły swoje punkty widzenia na temat realizacji porozumienia z Mińska. Szczególne istotne jest wstrzymanie ognia ciężkiej artylerii oraz wyprowadzenie ciężkiego sprzętu bojowego z rejonu walk. Mówiono także o wstrzymaniu ostrzału donieckiego lotniska oraz Pieskowa.
Dla ludności cywilnej z Doniecka właśnie zaprzestanie ostrzałów jest szczególnie istotne. - Ludzie ciągle żyją w obawie przed ostrzałami. Boją wychodzić się z domów, boją się kłaść spać, bo mogą się nie obudzić - mówiła Polskiemu Radiu Oksana Czuriłowa z Doniecka.
Mimo wielokrotnych apeli ze strony ukraińskiej mińskie porozumienie nie było w pełni realizowane, a prorosyjscy bojówkarze niemal każdego dnia ostrzeliwali pozycje sił ukraińskich. Jednocześnie przedstawiciele sztabu operacji antyterrorystycznej w Donbasie przyznają, że liczba incydentów zbrojnych stopniowo maleje.

IAR/asop

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poroszenko: na Ukrainie możliwy stan wojenny

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 23:59
W ciągu kilku lat na Ukrainie przeprowadzone będzie referendum w sprawie wejścia do NATO – mówił Petro Poroszenko. Zapowiedział spotkanie z Angelą Merkel, Władimirem Putinem i Francois Hollande'em.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy z Donbasu czekają na ewakuację. Została przełożona

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 23:59
Podróż do Polski miała zacząć się 29 grudnia. Nie podano nowej daty ewakuacji. Polskie MSZ i MSW zapewniają, że robią wszystko, co w ich mocy. PiS domaga się od resortów wyjaśnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert PISM: deklaracje Poroszenki to myślenie życzeniowe

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 22:20
Rok 2014 był faktycznie przełomowy dla Ukrainy, pytanie tylko jak będziemy oceniać te wydarzenia za kolejną dekadę - tak Anna Maria Dyner komentuje podsumowanie roku, którego dokonał Petro Poroszenko.
rozwiń zwiń