X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Palestyński prezydent Mahmud Abbas podpisał Statut Rzymski

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 23:24
Palestyński prezydent Mahmud Abbas podpisał wiele porozumień międzynarodowych, w tym Statut Rzymski, na podstawie którego powstał Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) w Hadze - poinformowała palestyńska telewizja.
Prezydent Palestyny Mahmud Abbas
Prezydent Palestyny Mahmud AbbasFoto: PAP/EPA/ALAA BADARNEH

Stało się to w dzień po odrzuceniu przez Radę Bezpieczeństwa ONZ złożonego przez Jordanię w imieniu Palestyńczyków projektu rezolucji, wzywającej m.in. do zakończenia do końca 2017 r. izraelskiej okupacji palestyńskich terytoriów.
Podpisanie Statutu Rzymskiego, które, jak pisze agencja Associated Press, zirytuje Izrael i USA, otwiera drogę do zbadania przez Trybunał palestyńskich oskarżeń pod adresem Izraela o zbrodnie wojenne w Strefie Gazy.
- Atakują nasze ziemie każdego dnia. Komu się mamy poskarżyć? Rada Bezpieczeństwa zawiodła nas - powiedział Mahmud Abbas na transmitowanym przez telewizję zgromadzeniu palestyńskich liderów, na którym podpisał dokumenty.
Reuters przypomina, że w ciągu ostatnich miesięcy, które poprzedziły odrzucenie we wtorek rezolucji w RB, Szwecja uznała państwowość Palestyny, a parlamenty Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii uchwaliły niewiążące odezwy do swych rządów, by uczyniły to samo.

Reakcja Izraela
Na posunięcie Abbasa natychmiast zareagował premier Izraela Benjamin Netanjahu. Oświadczył, że jego państwo podejmie "kroki odwetowe", choć nie sprecyzował, o jakim charakterze.
Zdaniem izraelskiego premiera to właśnie Palestyńczycy powinni się bardziej niż Izrael lękać MTK, do którego zgłosili akces. - To oni powinni się bardziej obawiać, władze Autonomii Palestyńskiej, które utworzyły rząd z Hamasem - organizacją uznawaną za terrorystyczną, jak organizacja Państwo Islamskie (IS), popełniająca zbrodnie wojenne - oświadczył Netanjahu.
- Uczynimy wszystko co należy, by bronić naszych żołnierzy z najbardziej moralnej armii świata - głosi oświadczenie opublikowane przez kancelarię premiera Izraela.

Waszyngton: krok ku eskalacji konfliktu
USA oświadczyły, że działanie Abbasa budzi "głębokie zaniepokojenie i nie sprzyja wysiłkom pokojowym w regionie".
- To krok ku eskalacji (konfliktu); nie przyniesie on rozwiązań, na które większość Palestyńczyków liczy od dawna - powiedział rzecznik Departamentu Stanu Jeff Rathke. - Akcje podobne do tej nie są odpowiedzią - dodał.
Palestyńczycy chcą skarżyć Izrael m.in. za operację w Strefie Gazy. W trwającym od 8 lipca do 26 sierpnia konflikcie zbrojnym zginęło 2 143 Palestyńczyków, w większości cywilów, w tym ponad 500 dzieci, oraz 72 Izraelczyków, w tym sześciu cywilów. 11 tysięcy ludzi odniosło obrażenia, a 100 tysięcy budynków zostało zniszczonych, bądź uszkodzonych. Konflikt wybuchł w czerwcu po uprowadzeniu i zabójstwie trzech izraelskich nastolatków na Zachodnim Brzegu Jordanu. Izrael o zbrodnię oskarżył bojowników Hamasu i zarządził masowe aresztowania, na co Hamas zareagował nasileniem ostrzału izraelskiego terytorium.

PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Liga Arabska walczy o uznanie państwa palestyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 18:26
Szefowie dyplomacji państw Ligi Arabskiej (LPA) porozumieli się w sobotę w Kairze w sprawie formalnego przedłożenia Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych projektu rezolucji określającej terminarz utworzenia państwa palestyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benjamin Netanjahu: próbuje się narzucić Izraelowi ustanowienie państwa palestyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 07:30
Izraelski premier Benjamin Netanjahu zapowiedział, że mimo iż nie oczekuje, aby Rada Bezpieczeństwa ONZ wydała werdykt korzystny dla inicjatywy, z którą wystąpili Palestyńczycy, to odrzuca jej rezolucję i "nie będzie tolerował dyktatu".
rozwiń zwiń