X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Atak na autobus na wschodzie Ukrainy: rośnie liczba ofiar. RB ONZ chce śledztwa

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 09:40
Do 12 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku na autobus w okolicach Wołnowachy na wschodniej Ukrainie.
Audio
  • Ostrzał autobusu na wschodzie Ukrainy - korespondencja Piotra Pogorzelskiego (IAR)
Separatyści odpowiadają za atak na autobus?
Separatyści odpowiadają za atak na autobus?Foto: YouTube/UKRAINE TODAY

Władze Ukrainy oskarżyły o ostrzelanie autobusu prorosyjskich separatystów. Przedstawiciel sztabu generalnego ukraińskiej armii Bohdan Bondar oświadczył, że wtorkowy atak bojówkarzy na autobus pod Wołnowachą był prowokacją, którą zorganizowano m.in. na potrzeby rosyjskich stacji telewizyjnych.

- Ataku na autobus z cywilnymi pasażerami dokonano z użyciem systemu rakietowego BM-21 (Grad). Terroryści prowadzili ogień z centrum Dokuczajewska (na północny wschód od Wołnowachy), gdzie znajdowali się korespondenci miejscowych i rosyjskich stacji telewizyjnych w celu nakręcenia materiałów o tym, jak nasi wojskowi odpowiedzą ogniem po centrum miasta (Dokuczajewska) - zaznaczył Bondar.

Czołowy przedstawiciel rebeliantów Denis Puszylin zaprzeczył oskarżeniom strony ukraińskiej.

RB ONZ chce śledztwa

Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła ostrzał cywilnego autobusu na wschodzie Ukrainy. - Członkowie Rady wskazali jednocześnie na konieczność przeprowadzenia niezależnego śledztwa, które wyjaśni okoliczności i wskaże winnych tego incydentu - powiedział w wtorek rzecznik ONZ. - Osoby, które ponoszą odpowiedzialność za ten ostrzał, powinny zostać postawione przed sądem - dodał.

Walki na wschodzie Ukrainy

Mimo porozumienia o zawieszeniu broni między separatystami a siłami rządowymi na wschodzie Ukrainy we wtorek doszło tam do ciężkich walk o lotnisko w Doniecku, a obawiające się ataków separatystów władze ograniczyły ruch w punktach kontrolnych na drogach do Donbasu.

Prorosyjscy buntownicy ostrzeliwali lotnisko w Doniecku z systemów rakietowych Grad, a w godzinach porannych zaatakowali je ogniem czołgowym, niszcząc m.in. wieżę kontrolną. We wtorek po południu dowództwo tzw. operacji antyterrorystycznej poinformowało, że sytuacja "ustabilizowała się", gdy broniącym lotniska żołnierzom udzielono wsparcia artyleryjskiego.

KRYZYS NA UKRAINIE - serwis specjalny >>>

Dowództwo podało, że separatyści intensywnie atakowali także pozycje Ukraińców w okolicach miejscowości: Pisky, Awdijiwka, Opytne, Toneńke, Marjinka i Hranitne. W miejscowości Małoorliwka w wyniku ostrzału artyleryjskiego zginął cywil.

Władze w Kijowie uważają, że rebelianci dążą do poszerzenia kontrolowanych przez siebie obszarów, oskarżają ich o nieustanne naruszanie zawieszenia broni wynikającego z zawartych wczesną jesienią porozumień pokojowych w Mińsku.

PAP/aj

Zobacz więcej na temat: Donieck Rosja Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Separatyści walczą między sobą. 23 zabitych

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 19:13
Z okupowanych przez prorosyjskich separatystów terytoriów Donbasu dochodzą informacje o wewnętrznych konfliktach, porachunkach i strzelaninach pomiędzy separatystami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kijów: Rosja powiększa wojskowe siły w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 21:57
To najbardziej destrukcyjny aspekt sytuacji w strefie operacji antyterrorystycznej - poinformował przedstawiciel Rady Narodowego Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Wołodymyr Polewoj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donbas: separatyści tworzą obronę przeciwlotniczą

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 09:46
Miniona noc w Donbasie była spokojniejsza od poprzednich. Ukraiński sztab operacji antyterrorystycznej poinformował, że od północy prorosyjscy separatyści nie ostrzelali ani razu pozycji ukraińskich.
rozwiń zwiń