X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sondaż: wybory parlamentarne wygrałaby Platforma Obywatelska

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 18:52
Z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w styczniu wygrałaby je Platforma Obywatelska. 40 proc. badanych oddałoby swój głos właśnie na tę partię.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: arinas74/sxc.hu/CC

29 proc. ankietowanych poparłoby Prawo i Sprawiedliwość wraz z Solidarną Polską Jarosława Gowina i Polską Razem Zbigniewa Ziobry.
Poparcie dla PO w styczniu, w porównaniu z grudniem, spadło o 3 pkt proc. Zaś o 1 pkt proc. wzrosło poparcie dla PiS wraz z SP i PR.
Reszta daleko w tyle
Na Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowałoby 7 proc. badanych (spadek o 2 pkt proc.). Chęć oddania głosu na Sojusz Lewicy Demokratycznej zadeklarowało 6 proc. badanych (spadek o 1 pkt proc.).
Zamiar głosowania na Kongres Nowej Prawicy zadeklarowało 4 proc. badanych (bez zmian w porównaniu z poprzednim sondażem). 2 proc. poparcia otrzymała Polska Partia Pracy Sierpień 80'. 1 proc. - Prawica Rzeczypospolitej.
Twój Ruch odnotował zerowe poparcie. W poprzednim miesiącu chciał na tę partię głosować 1 proc. pytanych.
Udział w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 55 proc. Polaków przepytanych przez CBOS (o 1 pkt proc. więcej niż przed miesiącem). Co czwarty ankietowany (26 proc.) powiedział, że na pewno nie weźmie udziału w głosowaniu. Co piąty (18 proc.) jeszcze nie zdecydował, czy pójdzie do lokalu wyborczego.
Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 8-14 stycznia na liczącej 1005 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
IAR, PAP, kk

Komentarze3
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
kornatk@gmail.com2015-01-15 21:58 Zgłoś
Każdy sondaż przedwyborczy jest niezgodny z ordynacją wyborczą , niezgodny z zapisami konstytucji i jawnie łamie polskie prawo !!! Wybory parlamentarne to nie wybory partii politycznych . Sugerowanie masom wyborców , kto ma poparcie większe , a kto mniejsze jest manipulacją wyborami . Sprostytuowane media w służbie mafii politycznych kreują faworytów tych mafii , robiąc im darmową reklamę , jednocześnie fałszując stan rzeczywisty pomniejszają wartość tych zacnych ludzi , którzy bandy politycznej faworytami nie są .Wiedzą o tym i dziennikarze , i prawnicy , i komisarze wyborczy , i policja ,i nikt nie śmie podnieść ręki na to jawne , od 25 lat uprawiane fałszerstwa wyborcze , których jednym z dowodów jest pranie mózgów durniejszej części wyborców , poprzez prezentowanie rzekomych badań takiej czy innej , zależnej od band politycznych , sondażowni ! Krzysztof Kornatowicz
bilinek2015-01-15 21:17 Zgłoś
Ten sondaż został przeprowadzony na zamówienie konkretnej partii. Z tego co rozmawiam z kolegami którzy byli za PO teraz są przeciwni to jak to jest że w sondażach prawie nic się nie zmienia. Dodaje co do mojej osoby jestem zwolennikiem okręgów jednomandatowych.
Janusz402015-01-15 19:54 Zgłoś
Rządowy CBOS jak zwykle bezczelnie spogląda w sufit i odczytuje, że PO przerasta PIS przynajmniej o 10 punktów, nawet choćby wszystkie inne sondażownie mówiły o przewadze PIS, to tuba PO - ciekawe, kto jeszcze bierze poważnie jej oceny...

Czytaj także

Sondaż: według Ukraińców poziom korupcji rośnie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 12:09
Niemal połowa Ukraińców nie dostrzegła w minionym roku zmniejszenia skali korupcji. Ich zdaniem pozostaje ona takim samym poziomie, jak poprzednio, a nawet nieco się zwiększyła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie. Najnowszy sondaż: Bronisław Komorowski na prowadzeniu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 13:36
Gdyby wybory prezydencie odbyły się w styczniu, największym poparciem cieszyłby się Bronisław Komorowski - chęć oddania na niego głosu zadeklarowało aż 56 proc. ankietowanych. Obecny prezydent wygrałby więc w pierwszej turze - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Wiadomości" TVP1 przez TNS Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: PO i PiS na remis. Cztery partie w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 11:11
Z sondażu TNS Polska dla Wiadomości TVP wynika, że na PiS i PO chce głosować po 33 procent wyborców.
rozwiń zwiń