X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polscy specjaliści od cyberbezpieczeństwa najlepsi na świecie

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 15:27
Informatycy z Polski wygrali klasyfikację generalną międzynarodowych zawodów z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego "Capture the Flag" 2014. Polacy okazali się lepsi od drużyn ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Niemiec czy Japonii.
Polscy specjaliści od cyberbezpieczeństwa najlepsi na świecie
Foto: Glow Images/East News

"Capture the Flag" (CTF) to międzynarodowy cykl turniejów. W rozgrywkach może uczestniczyć od 10 - w przypadku finałów - do nawet 2 tys. drużyn. Rozgrywki mogą być prowadzone zarówno w trybie online, jak i offline, czyli na miejscu. Drużyny rozwiązują zadania związane z bezpieczeństwem aplikacji mobilnych, programowaniem zwrotnym (analiza technologii czy programu w celu odkrycia mechanizmów jego działania), kryptoanalizą, algorytmiką i informatyką śledczą.
Turnieje odbywają się w dwóch formułach. W pierwszej - zespoły starają się w ciągu 24-48 godzin rozwiązać od 20 do 50 zadań z różnych kategorii. Druga odmiana zawodów to atak-obrona, gdzie drużyny z jednej strony mają za zadanie opracowanie rozwiązań zabezpieczających własny serwer, z drugiej szukają luk w zabezpieczeniach przeciwników i dokonują ataków na ich serwery.
Zwycięska polska drużyna "Dragon Sector" rozegrała 33 rankingowe turnieje, w tym siedem zakończyła na pierwszym miejscu, a 18 razy stawała na podium. W skład drużyny wchodzili informatycy zajmujący się bezpieczeństwem teleinformatycznym w firmach prywatnych i publicznych m.in. z Google i z zespołu CERT Polska (z ang. Computer Emergency Response Team), który został powołanym do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo użytkowników lub instytucji w internecie. W zespole znaleźli się także dwaj studenci, w tym jeden z Uniwersytetu Warszawskiego.
Działalność zwycięskiego zespołu wspierał instytut badawczy NASK, w ramach, którego działa zespół CERT Polska i Uniwersytet Warszawski. - Jesteśmy dumni, że jako NASK mogliśmy wspierać działalność zespołu. Jednym z kluczowych elementów mających wpływ na poziom bezpieczeństwa teleinformatycznego jest czynnik ludzki. Wysokiej klasy specjaliści będący w stanie szybko i profesjonalnie reagować na zagrożenia w cyberprzestrzeni to bez wątpienia jeden z najcenniejszych zasobów każdej gospodarki - powiedział kierownik CERT Polska Piotr Kijewski.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Zobacz więcej na temat: internet komputery technologie
Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2015-01-19 23:30 Zgłoś
Co z tego, jak oni podpisują się i tak po angielsku. Wcale nie powód do dumy.

Czytaj także

Zdolni informatycy mogą uratować Ziemię przed zagładą

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 22:00
Tak twierdzi amerykańska agencja kosmiczna NASA, która szuka najlepszych programistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy młodzi naukowcy jednymi z najlepszych w UE

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 16:21
- Naukowcowi do osiągnięcia sukcesu nie wystarczy talent, ale potrzebna jest przede wszystkich ciężka praca. Trzeba być też odpornym na to, że w tym zawodzie jest więcej porażek niż sukcesów - oceniał w "Popołudniu z radiową Jedynką" prof. Jan Madej, przewodniczący krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, szef Komitetu Organizacyjnego EUCYS (Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej 2014).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barcelona: informatycy pomagają w leczeniu raka

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 00:07
Barcelońscy informatycy, pracownicy Narodowego Centrum Obliczeń, pomagają w leczeniu nowotworów. Opracowali metodę analizy genetycznej, która dokładnie określa typ nowotworu, jaki doprowadził do choroby.
rozwiń zwiń