X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leszek Balcerowicz pomoże Ukrainie w reformie? Poroszenko zaprasza polskiego ekonomistę

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 17:16
Liczą się trzy czynniki: strategia, szybkość wprowadzania reform i reformatorska ekipa - tak mówił w Kijowie Leszek Balcerowicz. Ukraiński prezydent Petro Poroszenko zaproponował ekonomiście udział w przeprowadzaniu reform.
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i Leszek Balcerowicz
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i Leszek BalcerowiczFoto: president.gov.ua

KRYZYS NA UKRAINIE - serwis specjalny >>>
- Polska jest wzorem państwa, które z sukcesem zreformowało swoją gospodarkę i stało się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej i OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). Ukraina, która wkroczyła na drogę reform, jest zainteresowana doświadczeniami Polski, na przykład w dziedzinie samorządu lokalnego - powiedział Poroszenko podczas spotkania z przebywającym na Ukrainie Balcerowiczem.
Prezydent zaznaczył, że Ukraina, która "jest obiektem agresji", potrzebuje pomocy międzynarodowej dla stabilizacji gospodarki.
- Mamy dziś rząd o najwyższym potencjale, bardzo profesjonalny i proeuropejski. Mamy wyjątkową możliwość przeprowadzenia w państwie reform - powiedział Poroszenko, proponując Balcerowiczowi udział w tych reformach.

Balcerowicz: liczą się trzy czynniki
Balcerowicz wskazał z kolei, że w realizacji przemian ważne są trzy czynniki: strategia, szybkość wprowadzania reform i reformatorska ekipa. - Swego czasu był on (Balcerowicz) ostrzegany przed niepopularnymi działaniami, ale w jego przekonaniu bez zastosowania odpowiednich kroków w państwie może powstać groźba dalszego pogorszenia się sytuacji - głosi komunikat administracji Poroszenki.
Balcerowicz podkreślił w rozmowie z ukraińskim prezydentem, że bardzo ważne jest, by władze w Kijowie zaświadczyły o swym oddaniu sprawie reform, przede wszystkim zaś zwróciły uwagę na reformowanie budżetu, rezygnując z wszelkiego subsydiowania, lecz jednocześnie ochraniając najbardziej potrzebujące grupy społeczne.
Zaznaczył, że w Polsce konieczne ograniczanie deficytu budżetowego odbywało się także drogą zmniejszenia wydatków emerytalnych poprzez podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat - czytamy w informacji urzędu prezydenckiego w Kijowie.

PAP/agkm
Fot.
Fot. administracja prezydenta Petra Poroszenki
Komentarze1
aby dodać komentarz
wolan2015-02-01 11:21 Zgłoś
To nie jest możliwe żeby Ukraińcy zaakceptowali reformy Balcerowicza,w kraju gdzie korupcja kwitnie bardziej niż kwiaty,nie da się społeczeństwo przestawić w krótkim czasie na inne myślenie,a wręcz przeciwnie w pewnym momencie Balcerowicz stanie się tam wrogiem numer jeden.Każde pogorszenie się sytuacji finansowej przeciętnego obywatela będzie przepisywane temu wrogowi z zewnątrz.Tyle lat zmarnowanej wolności nie da się naprawić w jakiś cudowny sposób.Ukraińcy jak nie pomogą sobie sami,to trudno liczyć że ktoś to zrobi za nich. Ludzie z klasy średniej żyją sobie dobrze,taki wykładowca akademicki jeżeli zarobi niewiele to i tak ludzie przyniosą mu w kopertach następnych kilka pensji,inaczej student może tylko pomarzyć o zdaniu egzaminu.I tak jest w innych dziedzinach gospodarki,mam tam za dużo znajomych żebym nie wiedział o czym mówię.Społeczeństwo musi samo wziąć się za siebie a to wymaga czasu,w innym razie za każdym razem będzie się szukać kozła ofiarnego szukając nie tam gdzie trzeba.I dalej jeżeli ulica będzie decydować komu wolno rządzić a komu nie,rozbieżność poglądów tłumu nie wróży pomyślności.

Czytaj także

Ambasador USA: Rosja proponowała Ukrainie ”plan okupacyjny”, jak w Abchazji

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 12:58
Sytuacja na Ukrainie jest obecnie bardzo niebezpieczna - ocenia ambasador USA przy ONZ. Samatha Power ujawniła, że Putin chciał zgody na obecność wojsk Rosji na Ukrainie i wystąpił z "planem okupacji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

46 dni głodówki Nadii Sawczenko. Ma immunitet i alibi: Rosja nie zwalnia jej z aresztu

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 08:09
Na całym świecie odbyły się akcje na rzecz zwolnienia z rosyjskiego aresztu lotniczki Nadii Sawczenko. Ukrainka jest delegatem Kijowa w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Jednak Rosja nie uzna jej międzynarodowego immunitetu - zapowiedział to przewodniczący komisji Dumy, Aleksiej Puszkow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W ONZ o ataku na Mariupol. "Może być równoznaczny ze zbrodnią wojenną”

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 11:02
Atak prorosyjskich separatystów na Mariupol był "umyślnie wymierzony w cywilów", narusza międzynarodowe prawo humanitarne. może być równoznaczny ze zbrodnią wojenną - mówi zastępca sekretarza generalnego ONZ, Jeffrey Feltman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Dębski: w Auschwitz był potem obóz NKWD

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 09:40
- Nie ulega wątpliwości, że Rosja okupuje część państwa z którym sąsiadujemy i używa siły zbrojnej jako instrumentu polityki - mówił Sławomir Dębski, dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest zgoda ministrów spraw zagranicznych UE na kolejne sankcje wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 07:44
Szefowie dyplomacji państw UE uzgodnili, że sankcje wobec Rosji zostaną przedłużone do września. - Unijne sankcje powinny wymusić na Rosji zmianę postępowania - tak mówiła szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini. Ministrowie zgodzili się też, że Wspólnota nałoży kolejne sankcje, jeśli sytuacja na Ukrainie będzie się pogarszać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zacięte walki na Ukrainie. Zginęły 24 osoby, w tym 19 cywilów

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 14:34
Prorosyjskie oddziały szturmują okolice Debalcewo - ważny węzeł kolejowy. Separatyści informują o ofiarach w Doniecku. W piątek lub w sobotę mają odbyć się rozmowy w Mińsku.
rozwiń zwiń