X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent Bronisław Komorowski będzie ubiegał się o reelekcję

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 21:42
Prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że zamierza ponownie ubiegać się o najwyższy urząd w państwie i wystartuje w majowych wyborach.
Audio
  • Bronisław Komorowski o wyborach prezydenckich (IAR)
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław Komorowski Foto: PAP/Marcin Obara

Mówił, że zachęciły go do tego wysokie oceny jego pracy i wysoki poziom zaufania. Dodał, że widzi akceptację zaproponowanego przez niego modelu prezydentury opartej o dialog i współpracę oraz poszukiwanie tego, co łączy, a nie dzieli. Komorowski powiedział też, że szczególne znaczenie ma dla niego ponadpartyjny charakter poparcia, niezależny od opcji popieranej przez wyborców w 2010 roku.
Wśród najważniejszych zadań obecny prezydent wymienił: wzmocnienie bezpieczeństwa oraz roli Polski, wspieranie młodych, utrzymanie konkurencyjności polskiej gospodarki, walka z kryzysem demograficznym. - Praca na rzecz osiągnięcia tych celów stanowi główną motywację mojej decyzji - powiedział Komorowski.

Źródło: TVN24/x-news

"Uroczystość w Gdańsku"

Spotkanie na Westerplatte nie wpłynie na wynik wyborów prezydenckich - uważa prezydent Bronisław Komorowski.
Dwa dni przed wyborami, 8 maja, na Westerplatte ma się odbyć konferencja w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Prezydent uważa, że wyborcy mają już ugruntowane przekonania i nie zmienią ich w zależności od tego, w jakim dniu odbędą się wybory.
Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja. Prezydent powiedział, że datę tę wyznaczył w sposób suwerenny marszałek Sejmu. Komorowski dodał, że lewicowy kandydat na prezydenta będzie mógł wykorzystać datę 1 maja, a inni na przykład 3 maja.

W tym roku upływa 5-letnia kadencja Komorowskiego na urzędzie prezydenta. Komorowski został zaprzysiężony 6 sierpnia 2010 r.; kadencja upływa więc 6 sierpnia 2015 r. Kodeks wyborczy określa, że marszałek Sejmu zarządza wybory nie wcześniej niż na 7 miesięcy i nie później niż na 6 miesięcy przed upływem kadencji urzędującego prezydenta.
Ubiegać się o stanowisko głowy państwa będą też między innymi: Andrzej Duda z PiS, Magdalena Ogórek z SLD, Adam Jarubas z PSL i Janusz Palikot z Twojego Ruchu.

PAP/IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najnowszy sondaż prezydencki. Bronisław Komorowski zdecydowanie na czele

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 20:40
52 proc. badanych chciałoby w majowych wyborach prezydenckich oddać głos na obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego - wynika z sondażu TNS Polska. Poparcie dla kandydata PiS Andrzeja Dudy zadeklarowało 12 proc. ankietowanych, a dla kandydatki SLD Magdaleny Ogórek - 5 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kandydat PSL zwiększa szanse na II turę wyborów prezydenckich?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 11:02
W sobotę zebrała się Rada Naczelna PSL, która podejmie ostateczną ws. kandydata partii w wyborach prezydenckich. Czy rekomenduje kandydaturę Adama Jarubasa? Czy będzie to miało znaczący wpływ na wynik wyborów? O tym dyskutowali goście "Śniadania w Trójce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Sejmu podał datę pierwszej tury wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 13:06
Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 10 maja. Decyzję ogłosił marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Jak powiedział, uczynił to "po refleksji i wsłuchaniu się w opinię publiczną".
rozwiń zwiń