X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

John McCain wzywa Baracka Obamę do wysłania broni Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 09:29
Amerykańscy kongresmeni przygotują ustawę, która zobowiąże Stany Zjednoczone do dostarczania broni Ukrainie, jeśli prezydent Barack Obama sam nie zdecyduje się na taki krok - oświadczył republikański senator John McCain.
Audio
  • Wpływowy republikański senator John McCain wezwał Baracka Obamę do rozpoczęcia dostaw broni na Ukrainę. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Senator John McCain apeluje do prezydenta Baracka Obamy o wysłanie broni na Ukrainę
Senator John McCain apeluje do prezydenta Baracka Obamy o wysłanie broni na UkrainęFoto: EPA/JIM LO SCALZO

John McCain wystąpił na konferencji prasowej z grupą senatorów z partii republikańskiej i demokratycznej. Przekonywali, że bez większej pomocy Stanów Zjednoczonych Ukraina nie oprze się rosyjskiej agresji. - To jest walka pomiędzy demokracją a autorytarną dyktaturą i powinniśmy się jednoznacznie opowiedzieć - oświadczył senator Lindsey Graham.

W grudniu ubiegłego roku Senat i Izba Reprezentantów jednomyślnie przyjęły ustawę zezwalającą na udzielenie Ukrainie pomocy wojskowej. Obama podpisał ustawę. Zostawiła mu ona wolną rękę, jeśli chodzi o decyzję, czy i kiedy wysłać uzbrojenie. Kongresmeni od tego czasu zaostrzyli apele o zdecydowaną odpowiedź Waszyngtonu na rozwój wydarzeń na Ukrainie.
Zapowiedziana przez senatora McCaina ustawa zmuszałaby Baracka Obamę do rozpoczęcia dostaw broni dla Ukrainy. By tego nie zrobić, Obama musiałby tę ustawę zawetować, co mogłoby być niewygodne politycznie dla prezydenta.

KRYZYS NA UKRAINIE: SERWIS SPECJALNY >>>

Przebywający w czwartek w Kijowie sekretarz stanu USA John Kerry oświadczył, że Ameryka rozpatruje przekazanie Ukrainie broni. - Prezydent rozpatruje wszystkie możliwości. Jedną z nich jest przekazanie Ukrainie pomocy obronnej - oświadczył Kerry. Podkreślił jednocześnie, że USA nadal opowiadają się za dyplomatycznym rozwiązaniem konfliktu z wspieranymi przez Rosję separatystami w Donbasie.

IAR/PAP/asop

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys na wschodzie Ukrainy. John Kerry w Kijowie: Rosja kontynuuje agresję

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 16:26
Rosja może uniknąć izolacji na arenie międzynarodowej, jeśli pokaże konkretne kroki na rzecz rozwiązania konfliktu na wschodniej Ukrainie i zacznie realizować porozumienia pokojowe z Mińska - oświadczył w Kijowie sekretarz stanu USA John Kerry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja w Monachium. Co z bezpieczeństwem w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 08:01
Sytuacja w Zagłębiu Donieckim i kryzys w relacjach Zachodu z Rosją będą głównymi tematami obrad rozpoczynającej się po południu dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Weźmie w niej udział 20 szefów państw i rządów oraz ministrowie spraw zagranicznych i obrony z blisko 60 krajów.
rozwiń zwiń