X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Platforma "murem" za Bronisławem Komorowskim. Premier Kopacz apeluje: Polacy, wybierzcie właściwie

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 16:32
Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej udzieliła poparcia prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, który w majowych wyborach chce się ubiegać o reelekcję. - Stoimy za panem murem - powiedziała premier Ewa Kopacz.
Audio
Bronisław Komorowski
Bronisław KomorowskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Politycy uchwałę ws. poparcia dla urzędującego prezydenta podjęli przez aklamację. Premier zaznaczyła, że poparcie PO dla kandydatury Bronisława Komorowskiego to nie jest trudna decyzja. - Po prostu powtarzamy to, co uczyniliśmy w 2010 roku, gdy obecny pan prezydent uzyskał w wyborach nasze poparcie - podkreśliła. - Z dumą możemy powiedzieć: nie pomyliliśmy się - dodała Kopacz.

Szefowa rządu podkreśliła, że obywatele, którzy w 2010 r. poparli Bronisława Komorowskiego w wyborach, nie żałują swojej decyzji, bo - jak mówiła - sondaże pokazują, że poparcie dla prezydenta jest dużo większe niż w 2010 r. Premier zaznaczyła, że Komorowski potrafił przekonać do siebie wyborców różnych opcji, a także tych, którzy nie identyfikują się z żadną siłą polityczną. - Panie prezydencie, Bronku, za te dobre pięć lat ciężkiej pracy w imieniu PO serdecznie dziękuję - dodała.

- Stoimy za panem murem i zrobimy wszystko, by nadchodzące wybory prezydenckie były naszym wspólnym sukcesem. W tych dobrych pięciu latach prezydentury, które zyskują aprobatę Polaków, jest przede wszystkim ogromny wysiłek prezydenta, jego ogromnych umiejętności negocjacyjnych, spokoju i rozwagi, nowoczesnego patriotyzmu i dobrego rozumienia dzisiejszego świata i Europy - powiedziała.

Wybory prezydenckie 2015. Nowy sondaż >>>

Ewa Kopacz zwróciła się do Polaków: "Wybierzcie właściwie (...) My na pewno wybierzemy naszego kandydata na prezydenta i 10 maja, wrzucając kartki do urn, wybierzemy na kolejną kadencję jedynego, słusznego, najlepszego prezydenta Rzeczypospolitej - Bronisława Komorowskiego".

Mówiła, że idee, które w 2001 roku przyświecały tworzącym PO, w dalszym ciągu są aktualne. - Śmiem twierdzić, że może dzisiaj nawet bardziej aktualne niż wtedy - zaznaczyła. Dodała, że w 2001 roku konsensus wokół celów polskiej polityki wewnętrznej i zewnętrznej, wokół stylu tej polityki "był dużo większy niż ten teraz". - Groźny radykalizm, chociaż obecny w debacie publicznej, pozostawał na marginesie - mówiła premier.

"Nikomu nie pozwolimy podpalić Polski"

Dzisiaj - jak oceniła - "niestety radykalizm jest główną alternatywą dla spokojnych i racjonalnych rządów PO". - Żyjemy w trudnych czasach, gdy każda decyzja, każde słowo nieroztropnie wypowiedziane przez polityka, może mieć kolosalnie negatywnie konsekwencje - podkreśliła.

- Filozofia PO to powiedzenie twardego nie radykalizmowi, niezależnie z jakiej strony do nas przychodzi. Polska nie potrzebuje wewnętrznych wojen i ciągłego dzielenia, szukania wrogów i wietrzenia spisków. Polska potrzebuje bezpiecznych warunków szybkiego rozwoju i poprawy bytu Polaków - przekonywała Ewa Kopacz.

Jak deklarowała, Platforma "w dobrych sprawach jest zawsze gotowa do dialogu i otwarta na kompromis, ale w walce z groźnymi dla Polski radykalizmami nigdy nie zabraknie jej stanowczości i determinacji". - Nikomu nie pozwolimy podpalić Polski - oświadczyła szefowa rządu.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

PAP/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Halicki: Bronisław Komorowski spełnia oczekiwania PO

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 08:03
- Prezydentura Bronisława Komorowskiego odbudowała prestiż instytucji prezydenta. Ma on pełne poparcie Platformy Obywatelskiej - mówił w Jedynce Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka o Pałac Prezydencki. Publicyści: Bronisław Komorowski jedynym kandydatem

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 09:30
Wybory prezydenckie dopiero w maju, ale kampania wyborcza powoli startuje. Publicyści, którzy gościli w Jedynka nie mają wątpliwości, że faworytem wyborczego starcia jest urzędujący prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2015. Nowy sondaż: Bronisław Komorowski przed kandydatem PiS, Magdalena Ogórek trzecia

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 14:22
Gdyby wybory prezydencie odbyły się w lutym, największym poparciem cieszyłby się Bronisław Komorowski - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Wiadomości" TVP1 przez TNS Polska.
rozwiń zwiń