X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strzelanina w Marsylii. Napastnicy strzelali do policji

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 16:08
Komendant policji w Marsylii został ostrzelany z kałasznikowa w jednej z dzielnic miasta. Nikt nie został ranny. Na miejsce została wysłana brygada antyterrorystyczna.
Audio
  • Strzelanina w Marsylii - relacja Marka Brzezińskiego z Paryża (IAR)
Policja otoczyła rejon strzelaniny w Marsylii
Policja otoczyła rejon strzelaniny w MarsyliiFoto: EPA/ARNOLD JEROCKI

Według wstępnych informacji patrol policji dostał się między dwie rywalizujące ze sobą grupy przestępców, którzy się wzajemnie ostrzeliwali z broni maszynowej. Najprawdopodobniej chodziło o porachunki między bandytami usiłującymi przejąć kontrolę nad lokalnym handlem narkotykami.
Według niepotwierdzonych wiadomości w strzelaninie udział brało od pięciu do dziesięciu mężczyzn. Dzielnica zamieszkała przez 7 tysięcy osób została natychmiast otoczona kordonem policji i odcięta od reszty miasta. Ewakuowano jedną szkołę i żłobek, w pozostałych tego typu instytucjach nakazano dzieciom i ich opiekunom pozostanie w budynku.

FR M6/x-news

Do wydarzenia doszło tuż przed przybyciem do miasta premiera Manuela Vallsa, który miał pogratulować miejscowej policji skuteczności w walce ze zorganizowaną przestępczością. Mimo poprawy sytuacji pod tym względem, to wciąż Marsylia jest od dłuższego czasu widownią strzelanin i porachunków między gangami.

To prowokacja?

Nie można wykluczyć, że poranna strzelanina w Marsylii mogła być prowokacją wobec władz. Takiego zdania są eksperci do spraw bandytyzmu.
Początkowo sądzono, że strzelanina to wynik rywalizacji miejscowych gangów o lokalny rynek handlu narkotykami i to jest główna hipoteza co do przyczyn zajścia.
Specjaliści nie wykluczają jednak, że bandyci chcieli pokazać policji, kto w dzielnicy Castellane naprawdę rządzi. Według naocznych świadków mieszkańcy zdawali sobie sprawę, że „coś wisi” w powietrzu, bo wielu z nich zabarykadowało się w swoich domach. Gangsterzy sprawiali wrażenie jakby czekali na przyjazd patrolu policyjnego, który następnie ostrzelali.
Castellane to dzielnica rządzona przez gangi zajmujące się handlem narkotykami. Porachunki to tutaj codzienność. Okolica znana jest z wysokiej przestępczości.

IAR, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francuski wywiad śledził napastnika z komisariatu i jego brata

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 21:58
Młody mężczyzna, który zginął w sobotę w ataku na posterunek policji był od dłuższego czasu pod obserwacją francuskiego kontrwywiadu. Mężczyzna krzycząc "Allah akbar" rzucił się z nożem na funkcjonariuszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: uzbrojony napastnik wziął zakładników na poczcie pod Paryżem. Po dwóch godzinach został zatrzymany

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 21:54
Francuska policja zatrzymała w piątek mężczyznę, który wziął dwóch zakładników na poczcie w miejscowości Colombes, pod Paryżem. Żadnej z przetrzymywanych osób nic się nie stało - podała agencja AFP, powołując się na źródła policyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Francji: dodatkowe pieniądze na walkę z terroryzmem

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 17:50
Premier Francji Manuel Valls poinformował, że po ostatnich zamachach w Paryżu siły bezpieczeństwa otrzymają lepszą broń, a państwo zatrudni 2600 nowych funkcjonariuszy do walki z terroryzmem.
rozwiń zwiń