X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sondaż CBOS: Platforma Obywatelska bije na głowę PiS

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 19:54
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku lutego, na PO zagłosowałoby 38 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, na PiS (wraz z SP i PR) - 28 proc., a na PSL - 11 proc. - wynika z sondażu CBOS. Do Sejmu dostałoby się jeszcze SLD z 8 proc. wynikiem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lukas Plewnia/Wikimedia Commons/CC

Poparcie dla PO zmniejszyło się w porównaniu z sondażem ze stycznia o 2 punkty proc.

CBOS zauważa, że poparcie dla Platformy maleje (od stycznia spadło o 2 punkty, zaś od grudnia 2014 r. o 5 punktów procentowych), "nadal jednak zachowuje ona wyraźną przewagę nad swoim głównym konkurentem na scenie politycznej".

W lutym chęć głosowania na PiS (ujmowanego w sondażu wraz z politycznymi partnerami Solidarną Polską i Polską Razem) wyraziło o 1 punkt proc. mniej ankietowanych niż w styczniu. Odsetek zwolenników PiS - zauważa CBOS - utrzymuje się od listopada 2014 r. "na dość zbliżonym poziomie".

Trzecie miejsce w rankingu zajęło w lutym PSL, które uzyskało poparcie 11-proc. ankietowanych - co oznacza poprawę notowań o 4 punkty proc. w porównaniu z sondażem ze stycznia.

Z kolei 8-proc. poparcie w lutym dla SLD oznacza większe o 2 punkty proc. poparcie niż w styczniu.

Pozostałe ujęte w sondażu partie nie przekroczyły 5-proc. progu wyborczego. Na Kongres Nowej Prawicy głos oddałoby 4 proc. badanych deklarujących udział w wyborach (bez zmian w porównaniu do stycznia), na Twój Ruch - 3 proc. (wzrost o 3 punkty proc. w porównaniu do poprzedniego sondażu), na Polską Partię Pracy-Sierpień '80 - 1 proc. (spadek o 1 punkt proc.), na Prawicę Rzeczypospolitej - 1 proc. (bez zmian).

Na pytanie o to na kogo głosowaliby w wyborach, jakąś inną opcję wybrało 3 proc. ankietowanych, a odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 4 proc.

Gdyby wybory odbywały się na początku lutego, na pewno wzięłoby w nich udział 56 proc. ankietowanych (o 1 punkt proc. więcej niż w styczniu), na głosowanie na pewno nie poszłoby 23 proc. (o 3 punkty proc. mniej niż poprzednio), zdecydowanych w tej kwestii nie było 20 proc. (2 punkty proc. więcej niż w styczniowym sondażu).

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 5-11 lutego 2015 r. na liczącej 1003 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. Preferencje partyjne badano w grupie 557 osób, które zadeklarowały, że na pewno wezmą udział w wyborach.

mr

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2015-02-12 22:17 Zgłoś
Albo jesteśmy narodem idiotów, albo sondaż odbywa właśnie w chwili, kiedy przyjmujemy to do wiadomości. Ja tego nie przyjmuję, każdy, kto popiera tę zgniliznę jest albo pozbawiony rozumu, albo honoru, bo musi czerpać profity z takich rządów

Czytaj także

Nowy sondaż: PO z ogromną przewagą nad zjednoczoną prawicą. Aż 15 proc. różnicy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 18:12
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w grudniu, wygrałaby je Platforma Obywatelska z 43 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu CBOS. PiS z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i Polską Razem Jarosława Gowina uzyskałoby 28 proc. poparcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto politykiem roku 2014 w Polsce? Sondaż CBOS: prezydent Bronisław Komorowski

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 21:23
Bronisław Komorowski po raz czwarty z rzędu otrzymał tytuł polityka roku w sondażu CBOS. Wśród polityków zagranicznych na miano polityka roku 2014 zasłużyła, według respondentów, kanclerz Niemiec Angela Merkel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBOS: poparcie dla rządu Ewy Kopacz najniższe od jego powstania

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 11:08
Styczniowe poparcie dla rządu Ewy Kopacz jest najniższe od objęcia przez nią teki premiera - wynika z sondażu CBOS. W pierwszym miesiącu nowego roku liczba zwolenników rządu PO-PSL spadła o 8 punktów procentowych.
rozwiń zwiń