X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenkarz Gary Glitter skazany na 16 lat za pedofilię

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 17:08
Sąd w Londynie uznał, że gwiazdor glam rocka Gary Glitter (prawdziwe nazwisko - Paul Francis Gadd) dopuścił się próby gwałtu, czterokrotnej napaści seksualnej i stosunku seksualnego z dziewczynką poniżej 13. roku życia.
Gary Glitter (zdjęcie archiwalne z 1974 roku)
Gary Glitter (zdjęcie archiwalne z 1974 roku)Foto: AVRO/Wikimedia Commons/CC

Sędzia sądu w Londynie Alistair McCreath uzasadniając wyrok podkreślił, że nie ma żadnych wątpliwości, iż skazany głęboko skrzywdził swoje ofiary. Dodał, że kara za przestępstwa, których się dopuścił, była maksymalna w czasach, kiedy dokonał przestępstw (rok 1975 i 1980). Gdyby dokonał ich teraz, byłby sądzony według aktualnego prawa i otrzymałby wyższy wyrok.
Muzyk problemy z prawem miał od 1997 roku, gdy oddał do naprawy swój komputer. Serwisant znalazł w nim 4 tys. zdjęć z pornografią dziecięcą i wezwał policję. Gary Glitter został aresztowany, a potem na cztery miesiące trafił do więzienia.
Po tym zdarzeniu Glitter przeprowadził się do Kambodży, skąd został w 2002 roku wydalony za namawianie dzieci do czynów seksualnych. W 2006 roku za pedofilię na trzy lata więzienia skazał go sąd w Wietnamie. W tym samym roku wrócił do ojczyzny.
Ponownie gwiazdora aresztowano w 2012 roku po ujawnieniu pedofilskiego skandalu z Jimmym Savile'em. Postawiono mu osiem zarzutów związanych z przestępstwami seksualnymi względem nieletnich dziewczynek w wieku 12-14 lat.
Garry Glitter ma obecnie 70 lat. Największą popularność zyskał w latach 70. ubiegłego wieku. Nagrał dwa albumy i wydał kilkanaście singli.
IAR, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gary Glitter aresztowany. Gwiazdor rocka uznany winnym przestępstw pedofilskich

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 22:51
Sąd w Londynie uznał, że gwiazdor glam rocka dopuścił się próby gwałtu, czterokrotnej napaści seksualnej i stosunku seksualnego z dziewczynką poniżej 13 roku życia.
rozwiń zwiń