X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Francuzi "zatopili" amerykański lotniskowiec atomowy? "Saphir wykonał swoje zadanie"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 13:51
Francuskie ministerstwo obrony zamieściło na swojej stronie internetowej informację o tym, że podczas wspólnych ćwiczeń z amerykańską flotą - okręt podwodny Saphir "zatopił" lotniskowiec atomowy USS Theodore Roosevelt. Po kilkunastu godzinach notatkę usunięto.
USS Theodore Roosevelt
USS Theodore RooseveltFoto: US Navy/Wikipedia

Informacja zamieszczona przez francuski MON opisywała udział atomowego okrętu podwodnego Saphir w manewrach z amerykańską marynarką u wybrzeży Florydy. Saphir podczas ćwiczeń miał za zadanie zaatakować zespół lotniskowca. Według komunikatu, który został opublikowany przez Francuzów - załoga okrętu podwodnego wzorowo wykonała swoje zadanie. - Przeprowadzono symulowany atak torpedowy i zatopiono USS Theodore Roosevelt oraz większość jego eskorty - podkreślono.

Notatka o ćwiczeniach u wybrzeży Florydy została szybko usunięta. Jednak kilka zagranicznych portali internetowych zdążyło ją przekopiować. "The Aviationist" podaje, że Francuzi mogli usunąć wpis ze względu na naciski ze strony Amerykanów.

- Okręty podwodne są uznawane za jedno z największych zagrożeń dla lotniskowców atomowych. Ujawnienie takich informacji nie leży w interesie amerykańskiej marynarki. Lepiej nie chwalić się tym, że najcenniejsze okręty USA można bezproblemowo zniszczyć - czytamy w analizie "The Aviationist".

Zarówno francuscy, jak i amerykańscy wojskowi nie zabrali głosu w sprawie "tajemniczej notatki" oraz manewrów u wybrzeży Florydy.

"The Aviationist"/RT/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak