X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pakistan całkowicie zniósł moratorium na karę śmierci. 8 tysięcy skazanych straci życie?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 15:13
Pakistan całkowicie zniósł moratorium na karę śmierci, obowiązujące od 2008 roku - poinformował wysoki przedstawiciel pakistańskiego MSW. Zniesienie moratorium skrytykowali działacze praw człowieka.
Zwolennicy Mumtaza Kadriego, skazanego na śmierć za zabójstwo gubernatora stanu Pendżab Salmana Taseera, który dążył do złagodzenia restrykcyjnego prawa ws. bluźnierstwa. Dla konserwatywnych Pakistańczyków Kadri stał się bohaterem.
Zwolennicy Mumtaza Kadriego, skazanego na śmierć za zabójstwo gubernatora stanu Pendżab Salmana Taseera, który dążył do złagodzenia restrykcyjnego prawa ws. bluźnierstwa. Dla konserwatywnych Pakistańczyków Kadri stał się "bohaterem". Foto: PAP/EPA/SHAHZAIB AKBER

Po napadzie talibów na szkołę w Peszawarze, gdzie w połowie grudnia zginęły 153 osoby, władze częściowo zniosły moratorium, pozwalając na egzekucje jedynie w przypadkach terroryzmu. W innych sprawach nadal obowiązywało moratorium.
Organizacje obrony praw człowieka, ONZ i Unia Europejska skrytykowały to częściowe zniesienie moratorium i szybkie przeprowadzenie egzekucji.

"Szokująca łatwość"
Mimo tych protestów "rząd zniósł moratorium na wykonywanie kary głównej" - powiedział agencji AFP przedstawiciel pakistańskiego MSW.
- MSW nakazało władzom prowincji przeprowadzenie egzekucji wszystkich więźniów skazanych na karę śmierci, których podania o ułaskawienie zostały odrzucone - dodał. Informację tę potwierdziło drugie źródło rządowe.
- Łatwość, z jaką rząd wycofał się ze swoich zobowiązań dwa miesiące temu, jest szokująca - powiedziała Sarah Belal, prawniczka z organizacji pozarządowej Projekt Sprawiedliwości w Pakistanie (JPP), występującej w obronie licznych skazanych na karę śmierci.

8 tysięcy skazanych
Według Amnesty International na wykonanie kary śmierci oczekuje w 200-milionowym Pakistanie prawie 8 000 skazanych. W biurze prezydenta Mamnoona Hussaina na odpowiedź czeka ponad 500 wniosków o ułaskawienie, a 19 już zostało według JPP odrzuconych.
Utrzymanie moratorium uważano za jeden z kluczowych warunków, które umożliwiły Pakistanowi uzyskanie ponad rok temu preferencji taryfowych w eksporcie wielu różnych dóbr, w tym tkanin, do UE będącej jego głównym partnerem gospodarczym.
W zeszłym roku sprzedaż tekstyliów, głównie do Europy, oszacowano na około 10 mld euro. Tekstylia stanowią ponad połowę pakistańskiego eksportu.

JU/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pakistan przywraca karę śmierci. Władze zamierzają dokonać egzekucji około 500 osób

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 13:48
Pakistański rząd zawiesił moratorium na wykonywanie wyroków śmierci po masakrze w szkole w Peszawarze. Talibowie zabili tam 149 osób. Większość ofiar stanowiły dzieci.
rozwiń zwiń