X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory prezydenckie 2015. Najnowszy sondaż: Bronisław Komorowski traci, Andrzej Duda zyskuje

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 13:56
Będzie druga tura wyborów, rośnie poparcie dla Andrzeja Dudy. Takie wnioski wynikają z sondażu prezydenckiego TNS Polska dla "Wiadomości" TVP.
Maleje różnica w poparciu dla Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi
Maleje różnica w poparciu dla Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimiFoto: PAP/Rafał Guz

Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski ma 45 procent poparcia. W porównaniu z poprzednim badaniem stracił 8 punktów procentowych. Tyle samo zyskał Andrzej Duda, kandydat PiS - obecnie 27 procent poparcia.

Kolejni kandydaci cieszą się dużo niższym poparciem. Na trzecim miejscu jest wystawiona przez SLD Magdalena Ogórek - 5 procent, czwarty jest - Janusz Korwin-Mikke- 4 procent. 2 procent respondentów chce zagłosować na Pawła Kukiza, a po jeden procent na: Adama Jarubasa, Janusza Palikota, Wandę Nowicką i Annę Grodzką. Poparcie w okolicy 0 procent ma Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego.

Zdecydowanych na udział w wyborach prezydenckich, których pierwsza tura odbędzie się 10 maja, było 55 proc. ankietowanych. 27 proc. na pytanie, czy pójdą na głosowanie, odpowiedziało „raczej tak”.

Sondaż został przeprowadzony przez ośrodek TNS Polska w dniach 10-11 marca na reprezentatywnej, 1000-osobowej próbie dorosłych mieszkańców Polski. Metodą badania był wywiad telefoniczny.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

O urząd prezydenta, poza Bronisławem Komorowskim, chcą ubiegać się: Andrzej Duda (PiS), Adam Jarubas (PSL), Magdalena Ogórek (SLD), Janusz Palikot (Twój Ruch), Janusz Korwin-Mikke (ugrupowanie KORWiN), Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy), muzyk Paweł Kukiz, Marian Kowalski (Ruch Narodowy), Anna Grodzka (Partia Zielonych i lewica społeczna), wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (popierana przez Unię Pracy) i Waldemar Deska (Partia Libertariańska), reżyser i publicysta Grzegorz Braun, przedsiębiorca Włodzimierz Zydorczak oraz Adam Słomka.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>>

IAR,kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory 2015. Nowy prezydent na czas pokoju i czas wojny?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 16:27
Kryzys na Ukrainie jest najważniejszym wyzwaniem stojącym przed prezydentem, który zostanie wybrany w maju. Dlatego odpowiedź na pytanie o stosunek do tego, co dzieje się za wschodnią granicą Polski może mieć decydujący wpływ na wynik głosowania.
rozwiń zwiń