X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Bardo w Tunezji. To tam doszło do zamachu terrorystycznego

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 17:00
Bardo to największe archeologiczne muzeum w Tunezji. Gromadzi cenne zbiory rzymskich mozaik i jest bardzo popularne wśród turystów.
Muzeum Bardo w Tunisie
Muzeum Bardo w TunisieFoto: Veronique Debord/Wikipedia

Le Bardo leży około 4 km na zachód od centrum Tunisu, niedaleko gmachu parlamentu.

Początki muzeum przypadają na koniec XIX wieku. Zostało zorganizowane w dawnych pałacach wybudowanych przez bejów z dynastii Muradytów. W 1956 r. zostało przekształcone w Muzeum Narodowe Bardo.

Największą chlubą placówki jest imponująca kolekcja rzymskich mozaik zwiezionych tam z całej Tunezji. Można tam jednak także zobaczyć artefakty i inne przedmioty wykopane przez archeologów np. rzeźby czy kamienne sarkofagi.

Ekspozycje pokazują prehistorię tunezyjską, czasy punickie, rzymskie, chrześcijańskie, muzułmańskie i znaleziska w Al-Mahdijji.

Warta uwagi jest także sama architektura muzeum składającego się z gmachów wybudowanych w różnych okresach i spełniających różne funkcje.

autor:
autor: Google Maps, Wikipedia

Zamach w Tunezji. Zginęły 22 osóby, wśród nich 2 zamachowców [RELACJA]>>>

Zamachowcy zaatakowali słynne Muzeum Bardo w Tunisie krótko po południu, gdy w sąsiadującym z nim parlamencie trwała sesja w sprawie przepisów antyterrorystycznych. Byli ubrani w wojskowe stroje i byli uzbrojeni w pistolety maszynowe Kałasznikowa. W tym czasie w gmachu było około setki zwiedzających. Większość udało się szybko ewakuować, jednak napastnicy wzięli około dziesięciu zakładników. Po kilku godzinach policja i siły specjalne uwolniły wszystkich przetrzymywanych. Podczas akcji zabito dwóch terrorystów, a dwóch ujęto. W sumie zginęły 22 osoby, w tym Polacy.

polskieradio.pl/iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zamach w Tunezji: terroryści strzelali do turystów. Jest wielu zabitych

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 00:25
W ataku terrorystycznym na Muzeum Bardo w Tunisie zginęło w środę 21 osób, w tym 17 zagranicznych turystów - wynika z najnowszego bilansu tunezyjskich władz. Polskie MSZ uruchomiło specjalną infolinię w sprawie ataku. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48225238880.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamach w Tunezji. Zginęło 21 osób. Polacy wśród zabitych i rannych

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 00:24
Strzelanina w muzeum mozaik Bardo w Tunisie. Zginęło 21 osób, w tym dwóch zamachowców. Polski MSZ poinformował, że wśród ofiar śmiertelnych są Polacy. Resort uruchomił infolinię dla rodzin osób przebywających w Tunezji: +48225238880. 11 Polaków zostało rannych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak na muzeum w Tunezji [FOTO]

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 17:51
Premier Tunezji Habib Essid poinformował po południu, że w ataku terrorystów zginęły 22 osoby, Dodał, że wśród zabitych są turyści polscy, włoscy, niemieccy i hiszpańscy.
rozwiń zwiń