X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sondaż CBOS: coraz mniejsza przewaga między PO a PiS

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 21:56
Platformę Obywatelską popiera 42 procent respondentów, Prawo i Sprawiedliwość - 29 procent. W nowym Sejmie znalazłyby się poza tym tylko dwie partie: SLD - z poparciem 7 procent oraz PSL, na które chce głosować 5 procent badanych. Taki rozkład społecznego poparcia przynosi najnowszy sondaż CBOS przeprowadzony w dniach 11-18 marca.
Według CBOS, w nowym Sejmie znajdą się tylko cztery partie: PO, PiS, SLD i PSL
Według CBOS, w nowym Sejmie znajdą się tylko cztery partie: PO, PiS, SLD i PSLFoto: PAP/Marcin Obara

W porównaniu z ostatnim badaniem poparcie dla PO spadło o 4 procent. Z kolei notowania PiS (wraz z Polską Razem, Prawicą Rzeczypospolitej i Solidarną Polską) wzrosły o 2 punkty.
Minimalnie swój wynik poprawił Sojusz Lewicy Demokratycznej (wzrost o 1 pkt). Nie zmieniło się natomiast poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego (5 proc.).
Nieznacznie pogorszyły się notowania Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja - KORWiN (3 proc., spadek o 1 punkt).
Na poziomie 1 proc. poparcie utrzymały Twój Ruch i Kongres Nowej Prawicy. 1 proc. poparcia ma także Polska Partia Pracy - Sierpień '80 (1 proc., spadek o 1 punkt). Poparcie Ruchu Narodowego spadło poniżej 1 proc.
Zamiar głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu deklaruje 54 proc. dorosłych Polaków (spadek o 7 punktów procentowych). O 3 punkty zwiększył się odsetek badanych twierdzących, że na pewno nie wezmą udziału w wyborach do parlamentu (22 proc.). O tyle samo wzrósł odsetek osób niezdecydowanych, czy w wyborach uczestniczyć (23 proc.).
9 proc. ankietowanych deklarujących, że na pewno wezmą udział w wyborach parlamentarnych, nie potrafiło określić swoich preferencji partyjnych. Grupa osób zamierzających pójść na wybory, ale wahających się, które ugrupowanie poprzeć, wzrosła o 5 pkt. proc.
CBOS przeprowadził badanie metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 1052 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

IAR/PAP/asop

Komentarze1
aby dodać komentarz
zbip2015-03-20 10:22 Zgłoś
PIS prześcignął by PO, tylko że PIS strzela gole do własnej bramki i nigdy nie wyjdzie przed PO. Nawet pan Ziobro, którego uważałem za mądrzejszego ( a nawet naj.. ), ostatnio w wypowiedziach publicznych zaczyna bredzić. Chyba za wszelką cenę chce się przypodobać panu Prezesowi !!!