X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef SLD: na Ukrainie coraz silniejszy nacjonalizm

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 13:27
SLD domaga się reakcji polskiego parlamentu w sprawie nasilania się tendencji nacjonalistycznych na Ukrainie. Projekt uchwały w tej sprawie Sojusz złożył do marszałka Sejmu
Audio
  • Szef SLD Leszek Miller domaga się reakcji polskiego parlamentu w sprawie nacjonalizmu ukraińskiego (IAR)
Obserwujemy gwałtowny wzrost tendencji nacjonalistycznych w Rosji i na Ukrainie - oświadczył przewodniczący SLD Leszek Miller
Obserwujemy gwałtowny wzrost tendencji nacjonalistycznych w Rosji i na Ukrainie - oświadczył przewodniczący SLD Leszek MillerFoto: PAP/Marcin Obara

- Obserwujemy gwałtowny wzrost tendencji nacjonalistycznych w Rosji i na Ukrainie. Jeśli chodzi o Rosję, te tendencje poddane są krytyce przez wiele środowisk i oficjalne czynniki polskie. Jeśli chodzi o Ukrainę, panuje w tej sprawie całkowite milczenie - powiedział szef SLD Leszek Miller.
(Źródło: TVN24/x-news)

Jak dodał, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko "ustanowił Dzień Obrońcy Ojczyzny w dniu rocznicy utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA)". - Ponadto Ukraińska Rada Najwyższa uczciła niedawno minutą ciszy rocznicę śmierci Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcy UPA, współodpowiedzialnego za śmierć ok. 100 tysięcy Polaków na Wołyniu i Galicji Wschodniej - podkreślił.
Miller wyliczał też, że Poroszenko podjął również uchwałę ustanawiającą państwowe obchody rocznicy urodzin Petra Diaczenki, dowódcy ukraińskiej jednostki, biorącej udział w pacyfikacji Powstania Warszawskiego oraz polskich wsi na Lubelszczyźnie. - Pułkownik Diaczenko walczył po stronie Hitlera i został odznaczony niemieckim Krzyżem Żelaznym - mówił Miller.
Zdaniem szefa SLD  w tej sytuacji, konieczna jest reakcja polskiego parlamentu. - Nie mówię o tendencjach nacjonalistycznych, które są widoczne w działaniach rozmaitych struktur ukraińskiego społeczeństwa obywatelskiego. Mówię o tym, co czynią oficjalne władze państwowe. Jeżeli parlament ukraiński podejmuje takie działania, polski parlament powinien je skomentować - oświadczył Miller.
Projekt uchwały we wtorek trafił do marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego.

IAR/PAP/asop

Komentarze1
aby dodać komentarz
tajfun6662015-03-21 15:33 Zgłoś
Projekt uchwały Sejmu RP zgłoszony przez SLD jest ze wszech miar uzasadniony.Wymaga tego elementarna pamięć o bestialsko pomordowanych Polkach i Polakach przez skrajnie nacjonalistyczne ukraińskie OUN-UPA,dziś oficjalnie gloryfikowane przez organa władzy Ukrainy.

Czytaj także

Leszek Miller o polskiej polityce wobec Rosji: to był błąd

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 07:55
- Polska zupełnie niepotrzebnie wyforsowała się na czoło krajów domagając się jak najsurowszych sankcji dla Rosji – oceniał w "Sygnałach dnia” lider SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Miller: armia europejska to tylko ładna idea

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 08:26
Szef SLD uważa, że pomysł utworzenia armii europejskiej jest niewykonalny. Do koncepcji utworzenia unijnej armii wrócił obecny szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
rozwiń zwiń