X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

USA: stan Utah przywraca plutony egzekucyjne

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 09:12
Gubernator tego amerykańskiego stanu podpisał ustawę dopuszczającą egzekucję przez rozstrzelanie w przypadku trudności w dostępie do mieszanek śmiercionośnych trucizn.
Audio
  • W Utah wracają plutony egzekucyjne. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
USA: stan Utah przywraca plutony egzekucyjne
Foto: Glow Images/East News

Utah zrezygnowała z plutonów egzekucyjnych w 2004 roku. Jednak więźniowie, którzy wcześniej wybrali tę metodę wykonania kary śmierci zachowali prawo do śmierci przez rozstrzelanie. Dlatego ostatnią skazaną na śmierć osobę rozstrzelano w Utah w 2010 roku.

Teraz stanowy parlament przywrócił tę metodę ponieważ pojawiły się problemy w dostępie do skutecznych mieszanek trucizn stosowanych podczas egzekucji za pomocą śmiertelnego zastrzyku. Rzecznik gubernatora stanu Utah Marty Carpenter podkreślił, że zastrzyk trucizny pozostaje główną metodą wykonania kary śmierci w tym stanie. Pluton egzekucyjny ma być stosowany tylko jako rozwiązanie awaryjne.

Przeciwnicy kary śmierci określają przywrócenie plutonów egzekucyjnych w Utah mianem barbarzyństwa. Carpenter podkreśla jednak, że prawo stanowe przewiduje karę śmierci za najokrutniejsze zbrodnie, a władze wykonawcze są od tego by prawo to egzekwować.

IAR, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec z karą śmierci w USA? Egzekucja skazańca w Arizonie trwała blisko dwie godziny

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2014 15:09
W amerykańskim stanie Arizona prawie dwie godziny trwała egzekucja skazanego na śmierć za podwójne morderstwo Josepha Wooda. Mężczyzna dostał śmiertelny zastrzyk, który jednak przez ponad godzinę nie zadziałał.
rozwiń zwiń