X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks.Józef Kloch odchodzi ze stanowiska rzecznika Komisji Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 19:50
- Skończyła się moja kadencja, uważam, że spędziłem na tym stanowisku dużo czasu - stwierdził ksiądz Kloch. Był rzecznikiem KEP przez 12 lat.
Audio
  • Ksiądz Józef Kloch o rezygnacji z funkcji rzecznika Komisji Episkopatu Polski/IAR
Ksiądz Józef Kloch
Ksiądz Józef KlochFoto: W. Kusiński/PR

Kloch dodał, że w czasie gdy był rzecznikiem zmieniali się papieże, przewodniczący Episkopatu Polski, sekretarze generalni KEP oraz prymas Polski. Zaznaczył, że sam podjął decyzję o odejściu, bo choć skończyła się jego 5-letnia kadencja to - zgodnie z regulaminem KEP liczba kadencji rzecznika jest nieograniczona.

Fakty TVN/x-news

Kloch wyjaśnił, że podjął decyzję o odejściu i skupieniu się na pracy wykładowcy na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Poinformował, że będzie wykładał w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na tej uczelni.

Wyboru nowego rzecznika biskupi dokonają podczas najbliższego zebrania plenarnego, które odbędzie się w połowie czerwca. - Do tego czasu biskupi przedłużyli mi moją kadencję, będę więc jeszcze pełnił swoje obowiązki - poinformował. Na pytanie czy będzie kogoś polecał na swoje miejsce odpowiedział, że nie, bo muszą o tym zdecydować przewodniczący i sekretarz KEP.
Pytany o to co było najtrudniejsze przez te 12 lat odpowiedział, że dyspozycyjność. - Trudno było być do dyspozycji 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę - mówił. Dodał, że kiedy przyjmował tę funkcję miał też świadomość tego, że skończy się jego anonimowość.
- Mnóstwo się nauczyłem od dziennikarzy przez ten czas i cieszę się, że tym doświadczeniem będę się dzielić ze studentami - powiedział.
Ks. dr hab. Józef Kloch był rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski i dyrektorem Biura Prasowego KEP od 2003 r. Zastąpił na tym stanowisku o. Adama Schulza SJ.
Ks. Kloch jest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1984 r. Był wikariuszem w parafiach w Ciężkowicach, Nowym Sączu, Paszynie i Bochni. Jest wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 1986 r. zajmuje się zastosowaniami technologii informacyjnych w Kościele. Doktoryzował się w 1995 r. na Wydziale Filozoficznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II). Jest również twórcą pracowni komputerowej w tarnowskim seminarium duchownym, gdzie od 1991 r. prowadzi zajęcia z zastosowań informatyki.
Ks. Kloch jest współzałożycielem portalu opoka.org.pl - serwisu o tematyce religijnej.

PAP/iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak