X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceprezydent Warszawy: Bulwar Jana Karskiego gotowy do wakacji

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2015 13:02
Bulwar Jana Karskiego, pierwszy fragment przebudowanych bulwarów wiślanych będzie gotowy na tegoroczny sezon letni, trwają ostatnie prace - powiedział wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Oddanie drugiej części bulwarów jest realne w drugiej połowie 2016 r.
Panorama centrum Warszawy z mostu Siekierkowskiego
Panorama centrum Warszawy z mostu SiekierkowskiegoFoto: Filip Bramorski, lic. CC, wikipedia

Przebudowa całych bulwarów jest podzielona na kilka etapów. Pierwszy to Bulwar Jana Karskiego - od ul. Boleść do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego (na tym odcinku nazywany też Bulwarem Starzyńskiego), drugi to bulwar biegnący od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Centrum Nauki Kopernik, trzeci to odcinek między mostem Świętokrzyskim z pomnikiem Syreny do wysokości ul. Tamka oraz bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego aż do Portu Czerniakowskiego.

Wiceprezydent stolicy zapewnił, że pierwszy odcinek nowych bulwarów będzie gotowy na tegoroczny sezon letni. - Na wakacje mieszkańcy będą mogli przejść się Bulwarem Karskiego w całości - powiedział Michał Olszewski.

Na tym, liczącym kilometr długości, odcinku nowych bulwarów powstała m.in. droga rowerowa oraz miejsca do cumowania łodzi. Wykonano już większość nawierzchni kamiennych i wyposażenia bulwaru. Ukończony został właśnie kolektor ściekowy wzdłuż Wisłostrady. Umożliwi to zakończenie prac na przejściu przy ul. Grodzkiej. Olszewski zaznaczył, że dokończony musi jeszcze zostać pawilon, taras widokowy oraz inne drobne obiekty.

Konkurs na drugi etap

W trakcie realizowania przebudowy pierwszego i drugiego odcinka bulwarów, miasto odstąpiło od umowy z wykonawcą budowy - Hydrobudową Gdańsk. Ratusz tłumaczył, że powodem tej decyzji było zawarcie przez Hydrobudowę cesji wierzytelności bez zgody inwestora, niezgłoszenie podwykonawców zgodnie z kontraktem i brak gwarancji terminowego ukończenia budowy. 6 lutego teren budowy bulwarów został przejęty przez miasto.

Aby jak najszybciej dokończyć prace, ratusz zdecydował, że przeprowadzi je miejski zakład budżetowy - Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Natomiast wykonawca kolejnych etapów bulwarów ma zostać wyłoniony w przetargu. Rozwiązanie umowy z Hydrobudową Gdańsk - zaznaczył Olszewski - oznacza konieczność zlecenia projektantowi tzw. projektu różnicowego uwzględniającego już wykonane prace.

Opracowanie tego projektu i przeprowadzenie procedury przetargowej oznacza, że wykonanie drugiej części bulwarów jest realne w drugiej połowie 2016 r. - Sama praca projektanta trwa od dwóch do trzech miesięcy, potem postępowanie przetargowe oraz rok na wykonanie. Zakładamy, realnie patrząc na terminy, że wykonanie drugiej części bulwarów, to jest druga połowa przyszłego roku - powiedział Olszewski.

Poinformował też, że w tym roku ogłoszony zostanie konkurs architektoniczny na II etap zagospodarowania nadbrzeży Wisły - od pomnika Syreny do Portu Czerniakowskiego.

Na przebudowanych bulwarach będzie wodny park zabaw, plaża miejska, ogrody dydaktyczne, amfiteatr i siedem pawilonów: w tym galerie, pawilon plażowy i kawiarnie, pomosty dla jednostek indywidualnych, zostanie wykonana również kaskada wodna od pomnika Syreny w stronę Wisły.

Miasto w latach 2009-2014 zrealizowało kilkanaście różnych inwestycji nad Wisłą, na które przeznaczyło 227 mln zł. Na kolejne, do roku 2020, ma przeznaczyć zaś kolejne 200 mln zł, w tym 50 mln zł na konserwację i modernizację wałów i murków przeciwpowodziowych.

PAP,kh

Zobacz więcej na temat: mazowieckie Warszawa Wisła
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak