X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znane postaci nauki i kultury oburzone nowelizacją Prawa łowieckiego. List do premier Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 10:10
Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot wraz z przedstawicielami ludzi kultury, nauki i dziennikarzy wystosowało otwarty list do premier Ewy Kopacz, w którym wyraziło zaniepokojenie tym, w jaki sposób jest procedowany projekt nowelizacji ustawy Prawo łowieckie.
Znane postaci nauki i kultury oburzone nowelizacją Prawa łowieckiego. List do premier Kopacz
Foto: Lord Mountbatten/Wikimedia Commons/CC

W apelu przypomniano, że na obecnym etapie odrzucono wszystkie zasadnicze postulaty Państwowej Rady Ochrony Przyrody, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, a także organizacji pozarządowych działających na rzecz ochrony praw zwierząt.
„Sposób, w jaki dokonywana jest obecna nowelizacja Prawa łowieckiego budzi najwyższe oburzenie. Urąga on podstawowym zasadom partycypacji obywatelskiej, a także utrwala rozwiązania przyjęte w okresie stalinowskim, kiedy nie liczyło się prawo własności” - piszą autorzy listu. "Apelujemy o nieakceptowanie rażąco niskich standardów legislacji, ponieważ rzutują one negatywnie na wizerunek całego Pani Rządu" - dodają.

W apelu zapytano, czy premier Ewa Kopacz chciałaby, by kilkuletnie dzieci brały udział w polowaniach albo żeby strzelano z broni palnej w odległości 100 metrów od jej domu. Zdaniem autorów listu, takie będą konsekwencje zmian w Prawie łowieckim. "Domagamy się niestawiania uprawnień myśliwych ponad prawem i Konstytucją" - napisano. "Domagamy się, by kluczowe decyzje wpływające na nas – obywateli – i na wspólne dziedzictwo przyrodnicze wszystkich Polaków nie były podejmowane jedynie przez myśliwych. Środowisko to nie dysponuje bowiem ponadprzeciętną wiedzą przyrodniczą, ani też społecznym mandatem, który uprawniałby do stanowienia prawa w imieniu ponad 99% obywateli nie polujących, w dużej części mających sceptyczny stosunek do polowań jako niehumanitarnej i archaicznej metody zachowywania równowagi w środowisku” - wyjaśniono.
Wśród osób podpisanych pod listem, znajdują się Ewa Błaszczyk, Agata Buzek, prof. Jan Hartman, Agnieszka Holland, Szymon Hołownia, Maja Ostaszewska, prof. Magdalena Środa, Mariusz Szczygieł, Kazimiera Szczuka, Olga Tokarczuk i Stanisław Tym.

IAR, bk

Zobacz więcej na temat: Ewa Kopacz zwierzęta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brigitte Bardot napisała list do premier Ewy Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 11:14
Francuską aktorkę i obrończynię praw zwierząt wzburzył reportaż z polskich ferm drobiu wyemitowany przez telewizję publiczną France 2 .
rozwiń zwiń