X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sondaż dla Polskiego Radia: będzie druga tura wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 11:28
Dojdzie do drugiej tury wyborów, a w niej zdecydowanym faworytem będzie Bronisław Komorowski - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) przeprowadzonego dla Polskiego Radia.
Pałac Prezydencki
Pałac PrezydenckiFoto: Mateusz Włodarczyk/Wikimedia Commons

Obecnie urzędujący prezydent na niecały miesiąc przed wyborami może liczyć na 41, 8 procent głosów, a Andrzej Duda - na 27, 2 procent.

Poparcie dla pozostałych kandydatów ciągle nie przekracza 10 procent.

Na Pawła Kukiza chce głosować 8,2 procent badanych Polaków, na Janusza Korwin-Mikkego 4 procent, a na Magdalena Ogórek 3 procent ankietowanych.

Reszta kandydatów ma poniżej 3 procent poparcia: Janusz Palikot (2, 7 procent), Adam Jarubas (2, 2 procent), Marian Kowalski (0, 5 procent); Grzegorz Braun (0,4 procent), Jacek Wilk (0, 1 procent), Paweł Tanajno (0, 0 procent).

W drugiej turze wielu niezdecydowanych
W ewentualnej drugiej turze zdecydowanym faworytem pozostaje obecnie urzędujący prezydent. Na Bronisława Komorowskiego zagłosowałoby wówczas 49, 9 procent respondentów, a na Andrzeja Dudę 37, 8.

Ponad 12 procent badanych deklaruje, że nie wie na kogo oddać głos w drugiej turze.
Badanie zrealizowano 16 kwietnia metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej grupie 1100 osób.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>>

Porównując wyniki sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) z ankietą z 13 kwietnia przeprowadzoną przez Millward Brown dla "Faktów" TVN widać utrzymującą się tendencję dużego poparcia dla dwóch kandydatów: Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy.
Także badanie z 13 kwietnia wykazuje, że pozostali kandydaci na prezydenta nie przekraczają 10 procent poparcia, ale pierwsza trójka w tej grupie jest taka sama: Kukiz, Korwin-Mikke i Ogórek, przy czym wzrasta liczba zwolenników Pawła Kukiza, a maleje poparcie dla Magdaleny Ogórek.
Millward Brown zbadał także preferencje wyborców w ewentualnej II turze. W wyborczej dogrywce zwyciężyłby Bronisław Komorowski z 55-procentowym poparciem. Na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 40 procent respondentów. Co dwudziesty (5 proc.) jeszcze nie wie kogo poprzeć.
Sondaż przeprowadzono 13 kwietnia 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie liczącej 1002 dorosłe osoby. Nie podano metody badawczej.

IAR/iz

Komentarze1
aby dodać komentarz
pons2015-04-17 14:24 Zgłoś
Przewidywania wyników drugiej tury to wzorcowe wróżenie z fusów. Ot prosta sprawa: w drugiej turze Pan Prezydent nie będzie mógł wymigać się od debaty z kontrkandydatem. A wiadomo, że mistrzem retoryki jest wprawdzie jego kartka, ale nie on sam. Może być zabawnie :)

Czytaj także

Lider PSL: zakazać przeprowadzania sondaży na miesiąc przed wyborami

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 17:05
Wicepremier Janusz Piechociński poinformował, że zamierza po wyborach prezydenckich złożyć w Sejmie projekt ustawy zakazującej przeprowadzania sondaży poparcia na miesiąc przed wyborami.
rozwiń zwiń