X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W czwartek na politechnikach Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 12:51
23 kwietnia na 15 uczelniach technicznych i trzech wydziałach ścisłych uniwersytetów odbędzie się Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn. Wydarzenie organizowane jest po raz ósmy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Podczas Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn na przyszłe studentki będą czekały politechniki w: Białymstoku, Gdańsku, Częstochowie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Dzień otwarty organizują wtedy też: Politechnika Świętokrzyska oraz Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania. Politechnika Rzeszowska swój dzień otwarty dla dziewczyn zorganizuje zaś później, bo dopiero 27 kwietnia.
Politechnika Częstochowska zaplanowała pokaz łazika marsjańskiego oraz zwiedzanie laboratoriów na poszczególnych wydziałach. Na Politechnice Białostockiej uczestniczki dnia otwartego dowiedzą się, jak wyglądają studia na robotyce i automatyce oraz wezmą udział w specjalnie zaplanowanej na ten dzień grze terenowej "Jasne, że Politechnika!".
Politechnika Krakowska zaprasza na szereg wykładów prowadzonych przez kadrę akademicką oraz studentów. Na Politechnice Łódzkiej zaś dziewczyny będą miały okazję własnoręcznie przygotować ekokosmetyki i wziąć udział w warsztatach na temat współczesnych zabezpieczeń na banknotach.
Uczestniczki Dnia Otwartego na Politechnice Opolskiej, będą obserwowały walki i wyścigi robotów. Z kolei na Politechnice Rzeszowskiej zaplanowano quiz z nagrodami - "Bez tabu" - przygotowany przez studentki. Politechnika Świętokrzyska zaprasza na pokazy projektowania 3D oraz łazika marsjańskiego.
Politechnika Warszawska szykuje specjalne stoisko fotograficzne oraz losowanie nagród niespodzianek. Na Politechnice Gdańskiej będzie można wziąć udział w zabawie - strzelaniu laserem, a także dowiedzieć się, w jaki sposób powstają implanty. Politechnika Poznańska organizuje konkursy lotnicze, w których nagrodą będzie lot z Mistrzynią Polski w akrobacji szybowcowej.
Na Politechnice Wrocławskiej dziewczyny wezmą udział w grze miejskiej "Innowacja jest Kobietą!". Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie organizuje quiz z nagrodami, na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu uczestniczki zwiedzą Instytut Fizyki i Centrum Astronomii.
W ramach akcji 23 kwietnia w kilku miastach Polski odbędzie się kolejna edycja Biegu w Kasku. W tym nietypowym minimaratonie uczestniczki mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy kasku akcji "Dziewczyny na politechniki!".
***
Akcja "Dziewczyny na politechniki!" oraz "Dziewczyny do ścisłych!" zainicjowane przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Fundację Edukacyjną Perspektywy mają zachęcać uczennice szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych.
Raport "Kobiety na politechnikach 2015", przygotowywany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, pokazuje, że kobiety stanowią ponad 37 proc. liczby studentów na polskich uczelniach technicznych. Ich liczba rośnie od roku 2007/08, czyli od początku prowadzenia akcji "Dziewczyny na politechniki!". Wówczas dziewczyny stanowiły 30,7 proc. ogólnej liczby studentów.
Szczegółowe informacje na temat akcji i jej programu są dostępne na stronie: dziewczynynapolitechniki.pl
PAP, kk

Zobacz więcej na temat: studia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak