X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Za tydzień wybory. Ostatni sondaż wskazuje na spadek poparcia dla Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 10:52
Spada poparcie dla Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Lekko rośnie odsetek osób, które deklarują oddanie głosu na Pawła Kukiza, Janusza Korwin-Mikkego i Adama Jarubasa. Poparcie dla pozostałych kandydatów - bez zmian. Tak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS), zrealizowanego na 10 dni przed wyborami prezydenckimi.
Pałac Prezydencki
Pałac PrezydenckiFoto: Marcin Białek/Wikimedia Commons

Bronisław Komorowski może liczyć na głosy 39,2% wyborców (spadek o 3 pkt. procentowe), z kolei kandydat PiS Andrzej Duda - 26,8% (spadek o 2 punkty). Jeśli te wyniki potwierdziłyby się, 24 maja odbyłaby się druga tura wyborów prezydenckich z udziałem tych właśnie kandydatów. Według badania, wówczas Komorowskiego gotowych jest poprzeć 55,7% głosujących, a Andrzeja Dudę - 34,5%. Blisko 10% osób jest jeszcze niezdecydowanych, jeśli chodzi o ewentualną drugą turę z udziałem powyższych kandydatów.
Trzeci w sondażu Paweł Kukiz może liczyć na 8,2% (wzrost o 1 pkt.) głosów, a czwarty - Janusz Korwin-Mikke - na 5,7% (2 pkt. w górę). Na piąte miejsce "wskoczył" Adam Jarubas (PSL) - 2,6% (wzrost o ok. 2 pkt.), wyprzedzając Magdalenę Ogórek (SLD) - 2,4%.
Kolejni kandydaci mają następujące poparcie: Janusz Palikot - 1,9%, Marian Kowalski - 0,7%, Grzegorz Braun - 0,4%, Jacek Wilk - 0,3%. Sondażowy wynik Pawła Tanajny oscyluje wokół zera.
Blisko 12% respondentów wciąż nie wie, na kogo zagłosować. Udział w wyborach 10 maja deklaruje 67,7% badanych.
Badanie IBRiS zostało zrealizowane 30 kwietnia. Wzięło w nim udział 1100 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>>

Wybory odbędą się w przyszłą niedzielę, 10 maja.

IAR/asop

Komentarze1
aby dodać komentarz
Odys2015-05-01 10:27 Zgłoś
Szkoda, iż tak szacowna instytucja, jaką jest Polskie Radio również uczestniczy w propagandzie obozu władzy, poprzez publikację sondaży będących jawną manipulacją...39% procent poparcia dla Komorowskiego - w to chyba nawet już jego sztabowcy nie wierzą...