X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

VE-Day w Wielkiej Brytanii. Nie wiedzą, co świętują?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 07:54
W Wielkiej Brytanii od piątku do niedzieli - obchody VE-Day, czyli Dnia Zwycięstwa w Europie. Patronują im rząd, organizacja kombatancka Legion Brytyjski oraz liczne organizacje dobroczynne i publiczne.
Audio
  • Obchody VE-Day w Wielkiej Brytanii. Relacja Grzegorza Drymera (IAR)
Przygotowania do Dnia Zwycięstwa w Wielkiej Brytanii
Przygotowania do Dnia Zwycięstwa w Wielkiej BrytaniiFoto: PAP/EPA/POA (PHOT) OWEN COOBAN/BRITISH MINISTRY OF DEFENCE

- Walki zakończą się oficjalnie minutę po północy... Wojna z Niemcami dobiegła końca - oznajmił narodowi 8 maja 1945 roku premier Winston Churchill.

W 70. rocznicę bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy jedna z organizacji pomocy dla weteranów zamówiła sondaż wśród tysiąca młodych Brytyjczyków w wieku od 16 do 25 lat i załamuje ręce nad ich historyczną niewiedzą.

Ponad połowa nie słyszała, o jakie zwycięstwo chodzi w Dniu Zwycięstwa, ani że powodem II Wojny była napaść Hitlera na Polskę. Prawie 40 procent nie wie, że zwycięstwo ogłosił Winston Churchill, 7 procent uważa, że zrobił to prezydent John Kennedy, dalsze 7 procent, że Margaret Thatcher, a 4 procent, że premier Tony Blair.

Co trzeci sądzi, że lądowanie na Księżycu, przystąpienie do Unii Europejskiej i upadek Muru Berlińskiego poprzedziły zwycięstwo nad III Rzeszą.

Zobacz serwis - II wojna światowa >>>

W wielu państwach rozpoczynają się w piątek obchody 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. W Rosji prezydent Władimir Putin wyda przyjęcie na cześć szefów zagranicznych delegacji i gości honorowych przybyłych do Moskwy na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami w II wojnie światowej.

W niemieckim parlamencie, Bundestagu, odbędzie się uroczyste posiedzenie z okazji rocznicy zakończenia wojny z udziałem kanclerz Angeli Merkel.

W Paryżu w ceremonii o godz. 10.30 będą uczestniczyć prezydent Francois Holande i amerykański sekretarz stanu John Kerry, który składa wizytę we Francji.

Dwudniowe uroczystości rozpoczną się także na Ukrainie.

IAR,PAP,kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bronisław Komorowski: w wyniku II wojny światowej runęła nasza cywilizacja

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 09:04
Druga wojna światowa była najstraszliwszą z wojen - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości na Westerplatte w 70. rocznicę kapitulacji Trzeciej Rzeszy.
rozwiń zwiń