X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kanclerz Angela Merkel, prezydent Niemiec i szef PE gratulują Andrzejowi Dudzie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 21:30
Prezydent Niemiec Joachim Gauck i kanclerz Angela Merkel pogratulowali Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Merkel zaznaczyła w swej depeszy, że stosunki polsko-niemieckie są obecnie "tak przyjacielskie i pełne zaufania, jak chyba nigdy przedtem". Gratulacje przesłał też Martin Schulz, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • Angela Merkel pogratulowała Andrzejowi Dudzie. Relacja Wojciecha Szymańskiego (IAR)
  • Szef PE pogratulował Andrzejowi Dudzie. Relacja Magdaleny Skajewskiej (IAR)
Prezydent elekt zostanie zaprzysiężony 6 sierpnia
Prezydent elekt zostanie zaprzysiężony 6 sierpniaFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

"Jesteśmy partnerami w Unii Europejskiej i NATO, wspólnie pracujemy nad umocnieniem europejskiego pokojowego porządku i rozwiązaniem kryzysu na Ukrainie. To, że dzisiaj stoimy tak blisko obok siebie, zawdzięczamy także gotowości Pańskiego kraju, by po bezmiernych niemieckich zbrodniach podczas drugiej wojny światowej wyciągnąć do Niemiec rękę w pojednaniu i partnerstwie" - napisała szefowa niemieckiego rządu.

Przypominając jednocześnie o przypadającym w 2016 roku 25-leciu polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie, wyraziła nadzieję, by stało się to okazją do dalszego pogłębiania stosunków dwustronnych.

Gratulacje przesłał Andrzejowi Dudzie również prezydent Niemiec Joachim Gauck, podkreślając, że umacnianie i pogłębianie zaufania między Polakami i Niemcami "pozostaje naszym wspólnym zadaniem".

Szef PE: cieszę się na współpracę z prezydentem Dudą

Z kolei przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz wyraził nadzieję na dobrą współpracę w sprawach Unii Europejskiej.

"Relacje Polski z UE są fundamentem najnowszej polskiej historii sukcesu. Cieszę się na współpracę z prezydentem Dudą i możliwość usłyszenia o jego pomysłach i planach dotyczących rozwijania projektu europejskiego dla wzajemnej korzyści Polski i jej europejskich partnerów" - oświadczył Schulz, cytowany w komunikacie opublikowanym w poniedziałek wieczorem.

Przekazał także wyrazy uznania dla prezydenta Bronisława Komorowskiego za - jak oświadczył - "jego przywództwo i nieugięte zaangażowanie w rozwijanie projektu europejskiego podczas jego prezydentury".

Specjalny serwis wyborczy >>>

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy: szok, zły omen dla PO

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 07:02
Media, komentując wyniki drugiej i decydującej tury wyborów prezydenckich w Polsce, podkreślają zaskoczenie, jakim jest zwycięstwo Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń