X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wydarzenie Historyczne Roku 2014. PolskieRadio.pl wyróżnione w konkursie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 15:33
Serwisy historyczne portalu Polskiego Radia zostały wyróżnione w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku". Główną nagrodę w kategorii "Edukacja i multimedia" otrzymał projekt "Pilecki", w dziale "Wystawa" wygrał projekt "Krakowscy Wyklęci", a za najważniejsze "Wydarzenie" uznano otwarcie Muzeum Powstańców Śląskich.
Audio
  • Dyrektor portalu Polskiego Radia, Andrzej Mietkowski mówi o bogatej ofercie serwisów historycznych (IAR)
  • Dyrektor Muzeum Historii Polski, Robert Kostro o założeniach konkursu Wydarzenie Historyczne Roku (IAR)
  • Wiceprezes Stowarzyszenia Auschwitz Memento Zbigniew Klima wyjaśnia, że "Projekt: Pilecki" to pomysł na film o niezwykłym bohaterze (IAR)
  • Zastępca dyrektora Muzeum Historycznego Krakowa Jacek Salwiński o tym, co stanowi największą siłą przygotowanej przez jego placówkę wystawy (IAR)
  • Dyrektor Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach Halina Bieda, dziękując za uznanie podkreślała, że ta placówka w atrakcyjny sposób ukazuje historię śląskich zrywów (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Depositphotos

Dyrektor Muzeum Robert Kostro wyjaśnia, że celem konkursu jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych. Podkreśla, że ważne jest, by docenić ludzi, którzy tworzą wartościowe i niekonwencjonalne przedsięwzięcia kulturalno - edukacyjne, a także te inicjatywy promować.

Do tegorocznego konkursu nadesłano blisko 200 zgłoszeń z całej Polski, spośród których jurorzy wybrali 15 najważniejszych, projektów w trzech kategoriach: "Wydarzenie", "Wystawa" oraz "Edukacja i multimedia".

CZYTAJ DALEJ
mietkowski1200.jpg
Andrzej Mietkowski: serwisy historyczne portalu Polskiego Radia są jak narkotyk

W finałowej piętnastce znalazł się m.in portal Polskiego Radia, za "Internetowe serwisy historyczne". Jego dyrektor Andrzej Mietkowski podkreśla, że duża wartość i popularność portalu wiąże się z niezwykle bogatą ofertą proponowanych serwisów. Są one poświęcone m.in Janowi Pawłowi II, Jerzemu Giedroyciowi, Zbigniewowi Herbertowi, Andrzejowi Bobkowskiemu, Janowi Karskiemu, Józefowi Piłsudskiemu, obu wojnom światowym, Powstaniu Warszawskiemu, Żołnierzom Wyklętym i ważnym wydarzeniom z historii PRL.

Jak wyjaśnia Andrzej Mietkowski, portal co roku opracowuje kilkanaście tematów, a na stronie www.historia.polskieradio.pl można posłuchać dźwięków z archiwów Polskiego Radia, zapoznać się z filmami ze świadkami wydarzeń, historykami i obejrzeć tysiące zdjęć.

W finałowej piętnastce, oprócz zwycięzców, znalazły się m.in: 1000 lat historii Żydów polskich - wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Otwarcie Galerii Faras im. Profesora Kazimierza Michałowskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie i wystawa "Skrzydła Wielkiej Wojny - Małopolska 1914-2014" zorganizowana przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Historia serwisy specjalne - polskieradio.pl >>>

"Wydarzenie Historyczne Roku" jest ogólnopolskim plebiscytem realizowanym od 2007 roku. W poprzednich latach laureatami konkursu zostali między innymi: projekt edukacyjny towarzyszący musicalowi "Korczak", którego organizatorem była Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki oraz "Magia ogrodów" zorganizowany przez Muzeum Architektury we Wrocławiu.

pp/IAR

Zobacz więcej na temat: edukacja muzeum Polskie Radio
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PolskieRadio.pl laureatem konkursu Strażnik Pamięci

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 10:00
Portal PolskieRadio.pl nagrodzono za internetowe serwisy, poświęcone wybitnym postaciom i przełomowym wydarzeniom najnowszej historii.
rozwiń zwiń