Wydarzenie Historyczne Roku 2014. PolskieRadio.pl wyróżnione w konkursie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 15:33
Serwisy historyczne portalu Polskiego Radia zostały wyróżnione w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku". Główną nagrodę w kategorii "Edukacja i multimedia" otrzymał projekt "Pilecki", w dziale "Wystawa" wygrał projekt "Krakowscy Wyklęci", a za najważniejsze "Wydarzenie" uznano otwarcie Muzeum Powstańców Śląskich.
Audio
  • Dyrektor portalu Polskiego Radia, Andrzej Mietkowski mówi o bogatej ofercie serwisów historycznych (IAR)
  • Dyrektor Muzeum Historii Polski, Robert Kostro o założeniach konkursu Wydarzenie Historyczne Roku (IAR)
  • Wiceprezes Stowarzyszenia Auschwitz Memento Zbigniew Klima wyjaśnia, że "Projekt: Pilecki" to pomysł na film o niezwykłym bohaterze (IAR)
  • Zastępca dyrektora Muzeum Historycznego Krakowa Jacek Salwiński o tym, co stanowi największą siłą przygotowanej przez jego placówkę wystawy (IAR)
  • Dyrektor Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach Halina Bieda, dziękując za uznanie podkreślała, że ta placówka w atrakcyjny sposób ukazuje historię śląskich zrywów (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Depositphotos

Dyrektor Muzeum Robert Kostro wyjaśnia, że celem konkursu jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych. Podkreśla, że ważne jest, by docenić ludzi, którzy tworzą wartościowe i niekonwencjonalne przedsięwzięcia kulturalno - edukacyjne, a także te inicjatywy promować.

Do tegorocznego konkursu nadesłano blisko 200 zgłoszeń z całej Polski, spośród których jurorzy wybrali 15 najważniejszych, projektów w trzech kategoriach: "Wydarzenie", "Wystawa" oraz "Edukacja i multimedia".

CZYTAJ DALEJ
mietkowski1200.jpg
Andrzej Mietkowski: serwisy historyczne portalu Polskiego Radia są jak narkotyk

W finałowej piętnastce znalazł się m.in portal Polskiego Radia, za "Internetowe serwisy historyczne". Jego dyrektor Andrzej Mietkowski podkreśla, że duża wartość i popularność portalu wiąże się z niezwykle bogatą ofertą proponowanych serwisów. Są one poświęcone m.in Janowi Pawłowi II, Jerzemu Giedroyciowi, Zbigniewowi Herbertowi, Andrzejowi Bobkowskiemu, Janowi Karskiemu, Józefowi Piłsudskiemu, obu wojnom światowym, Powstaniu Warszawskiemu, Żołnierzom Wyklętym i ważnym wydarzeniom z historii PRL.

Jak wyjaśnia Andrzej Mietkowski, portal co roku opracowuje kilkanaście tematów, a na stronie www.historia.polskieradio.pl można posłuchać dźwięków z archiwów Polskiego Radia, zapoznać się z filmami ze świadkami wydarzeń, historykami i obejrzeć tysiące zdjęć.

W finałowej piętnastce, oprócz zwycięzców, znalazły się m.in: 1000 lat historii Żydów polskich - wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Otwarcie Galerii Faras im. Profesora Kazimierza Michałowskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie i wystawa "Skrzydła Wielkiej Wojny - Małopolska 1914-2014" zorganizowana przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Historia serwisy specjalne - polskieradio.pl >>>

"Wydarzenie Historyczne Roku" jest ogólnopolskim plebiscytem realizowanym od 2007 roku. W poprzednich latach laureatami konkursu zostali między innymi: projekt edukacyjny towarzyszący musicalowi "Korczak", którego organizatorem była Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki oraz "Magia ogrodów" zorganizowany przez Muzeum Architektury we Wrocławiu.

pp/IAR

Zobacz więcej na temat: edukacja muzeum Polskie Radio
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

PolskieRadio.pl laureatem konkursu Strażnik Pamięci

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 10:00
Portal PolskieRadio.pl nagrodzono za internetowe serwisy, poświęcone wybitnym postaciom i przełomowym wydarzeniom najnowszej historii.
rozwiń zwiń