X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawa etatu Andrzeja Dudy. Rektor UJ zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 17:38
Rektor UJ prof. Wojciech Nowak powiedział dziennikarzom, że w imieniu całej społeczności uniwersytetu wystosuje gratulacje do prezydenta elekta Andrzeja Dudy. W sprawie zatrudnienia Dudy na uczelni rektor chce rozmawiać bezpośrednio z zainteresowanym.
Audio
  • Wojciech Nowak, rektor UJ, zaznaczał że będzie zabiegał o spotkanie z Andrzejem Dudą (IAR)
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak podczas konferencji w Krakowie
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak podczas konferencji w KrakowieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Prof. Nowak mówił, że kwestia zatrudnienia Dudy była już wyjaśniania w trakcie kampanii wyborczej, ale wówczas "interpretacja była bardziej polityczna niż pragmatyczna". - W tej chwili, jeśli chodzi o UJ, prezydent elekt jest na urlopie bezpłatnym - powiedział rektor.

Pytany o fakt, że Andrzej Duda podjął pracę w innej szkole wyższej w Poznaniu, rektor powiedział, że "to jest decyzja pana prezydenta elekta, gdzie pracuje i jak pracuje". Dodał, że w 2010 r. poseł Duda złożył oświadczenie, że planuje pracę w Poznaniu, w innej szkole wyższej.

- Wtedy obowiązywały takie przepisy, które zmieniły się w 2011 r., od kiedy jest kwestia zgody rektora, ale pan Duda był już wtedy na urlopie - zaznaczył prof. Nowak.

Potrzebna rozmowa

Dziennikarze dopytywali, czy po zmianie przepisów Andrzej Duda musiał składać co roku prośbę o zgodę rektora na pracę w innej uczelni. "Co do tego są bardzo różne interpretacje, bo był na urlopie już długo" - powiedział rektor. "Uniwersytet nie uprawia polityki, uniwersytet uczy polityki" - podkreślił prof. Nowak.

- Chcę się spotkać bezpośrednio z osobą najbardziej zainteresowaną - zapowiedział.

Rektor mówił, że tak jak w przypadku każdego innego pracownika UJ decyzja w tej sprawie zapadnie po spotkaniu z zainteresowanym i przeanalizowaniu sytuacji. Dodał, że termin takiego spotkania nie jest ustalony.

Prof. Nowak zapowiedział, że w imieniu całej społeczności uniwersytetu wystosuje do prezydenta elekta list gratulacyjny. Podkreślił, że Andrzej Duda jest nie tylko pracownikiem uczelni, ale też był jej studentem, absolwentem i doktorantem. Dodał, że z uczelnią związana była też żona prezydenta elekta, absolwentka germanistyki UJ, a teraz jego córka studiuje prawo.

Sprawa etatu na UJ

Duda jest wykładowcą prawa administracyjnego w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ. Jak informowały władze UJ od 1 sierpnia 2006 r. Duda przebywa, z jedną przerwą, na urlopie bezpłatnym ze względu na sprawowanie mandatu posła, a następnie europosła. Duda korzystał z urlopu bezpłatnego w UJ od 1 sierpnia 2006 r. do 30 września 2010 r., a następnie od 1 listopada 2011 r. do tej pory.

W związku z urlopem Duda nie pobiera z uczelni żadnego uposażenia. Uniwersytet zatrudnia inną osobę na jego zastępstwo.

Rzecznik UJ Adrian Ochalik w ubiegłym tygodniu informował, że w teczce osobowej Andrzeja Dudy w krakowskiej uczelni nie ma dokumentu z prośbą o zgodę na zatrudnienie w innym miejscu. Jak mówił we wtorek rektor UJ, jest natomiast oświadczenie z 2010 r., że zamierza podjąć pracę na innej uczelni.

Temat zatrudnienia Dudy pojawił się podczas debaty Andrzeja Dudy z Bronisławem Komorowskim w TVP, kiedy to Komorowski mówił o blokowaniu przez Dudę etatu na uczelni wyższej w Krakowie. Podczas kolejnej debaty Duda przytoczył wypowiedź rektora UJ, że nie ma tam żadnej blokady etatów w związku z pełnieniem przez pracowników funkcji publicznych. Komorowski spytał więc, czy Duda ma zgodę na zatrudnienie na prywatnej uczelni w Poznaniu. Kandydat PiS odpowiedział, że zgodnie z prawem zawiadomił o tym rektora, a po wyborach w 2011 r. wziął urlop bezpłatny.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>>

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uniwersytet Jagielloński: na miejsce Andrzeja Dudy zatrudniono inną osobę

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 15:20
Andrzej Duda od blisko dziesięciu lat z roczną przerwą jest na urlopie bezpłatnym - potwierdza Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik Uniwersytetu Jagiellońskiego Adrian Ochalik.
rozwiń zwiń