X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagroda Literacka Czterech Kolumn dla dziennikarki Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 18:15
Marta Kwaśnicka, dziennikarka Polskiego Radia, została laureatką Nagrody Literackiej Czterech Kolumn za zbiór esejów o literaturze i sztuce "Krew z mlekiem".
Fragment okładki książki Krew z mlekiem Marty Kwaśnickiej
Fragment okładki książki "Krew z mlekiem" Marty KwaśnickiejFoto: Teologia Polityczna

Nagroda Literacka Czterech Kolumn jest przyznawana poszukiwaczom i odkrywcom - czyli tym, którzy (parafrazując Blaise'a Cendrarsa) mają odwagę iść aż do końca horyzontu - za dzieła poetyckie i prozatorskie (narracyjne i eseistyczne), napisane w języku polskim, tj. za konkretne książki lub za całokształt twórczości. Co pięć lat nagroda przyznawana jest za eseistykę i felietony.

Nagroda została zainspirowana w 2000 r. przez lotnika, sadownika i pisarza Stanisława Pasternaka.

Wśród laureatów nagrody są m.in: Jarosław Marek Rymkiewicz, Henryk Bereza, Rafał Ziemkiewicz, Waldemar Łysiak, Jan Polkowski.

***

"Krew z mlekiem" Marty Kwaśnickiej to zbiór esejów o literaturze i sztuce. Autorka - pracownik naukowy i dziennikarka Polskiego Radia - pisze o kulturze z pasją i na przekór przelotnym modom. Wraca do Homera, Safony, El Greca, nawiązuje do Adama Mickiewicza. Także do twórców wybitnych, ale w Polsce mniej znanych, jak hiszpańska poetka sor Juana, rzeźbiarka La Roldana czy poeta i jezuita Gerard Manley Hopkins. "Krew z mlekiem" to także książka o polskości: o duchowej i estetycznej wrażliwości Polaków, ukształtowanej na styku europejskiej Północy i Południa.

mr, Teologia Polityczna

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA KULTURA literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marta Kwaśnicka: Polak w Rzymie czuje się jak u siebie

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 14:00
– Geograficznie jesteśmy ludźmi Północy, ale przez przyjęcie katolicyzmu należymy też do świata śródziemnomorskiego – mówiła autorka książki "Krew z mlekiem".
rozwiń zwiń