X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Weto gubernatora odrzucone. Kolejny stan USA znosi karę śmierci

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 09:30
Nebraska jest kolejnym stanem USA, który zniósł karę śmierci. Zdecydował o tym w środę parlament stanowy, który przegłosował wcześniejsze weto republikańskiego gubernatora Nebraski w tej sprawie.
Audio
  • Nebraska bez kary śmierci. Korespondencja Marka Wałkuskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

Gubernator Pete Ricketts zawetował we wtorek ustawę znoszącą karę śmierci w Nebrasce. Na konferencji prasowej powiedział, że utrzymanie tej kary jest ważne dla bezpieczeństwa publicznego. Parlament stanowy przegłosował jednak weto gubernatora stosunkiem głosów 30 do 19.

Nebraska jest tym samym 19 stanem USA, który zniósł karę śmierci i zastąpił ją dożywotnim więzieniem. Ostatnią egzekucję wykonano tam w 1997 roku. Na wykonanie wyroku czekało w Nebrasce 11 skazanych, z których jeden zmarł kilka dni temu, po 30 latach w celi śmierci. Pozostałym dziesięciu wyroki zostaną zamienione na dożywocie.

Od wielu lat w kwestii kary śmierci Amerykanie są podzieleni. Według niedawnego sondażu instytutu badania opinii publicznej Pew-Center, 56 proc. obywateli USA jest za jej wykonywaniem.

PAP/aj

Zobacz więcej na temat: kara śmierci prawo USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA: Oklahoma zawiesza wyroki śmierci po nieudanej egzekucji

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 10:24
Sąd apelacyjny stanu Oklahoma na 6 miesięcy zawiesił wykonywanie wyroków śmierci. 29 kwietnia po egzekucji skazaniec Clayton Lockett umierał w wyraźnych cierpieniach ponad 40 minut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: stan Utah przywraca plutony egzekucyjne

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 09:12
Gubernator tego amerykańskiego stanu podpisał ustawę dopuszczającą egzekucję przez rozstrzelanie w przypadku trudności w dostępie do mieszanek śmiercionośnych trucizn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: uznany za niewinnego po 30 latach w celi śmierci

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2015 09:04
58-letni obecnie Ray Hinton wyszedł na wolność z więzienia w Birmingham, w stanie Alabama, po spędzeniu tam 30 lat w oczekiwaniu na wykonanie kary śmierci za podwójne zabójstwo, którego - jak w końcu ustalono - nie można mu udowodnić.
rozwiń zwiń