X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie żyje Piotr Szczerski - wieloletni dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 14:36
Piotr Szczerski kierował kielecką sceną od 1992 roku. Zmarł po ciężkiej chorobie. Miał 62 lata.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: m_a_essam/freeimages.com/cc

Szczerski zbudował ceniony w całym kraju zespół aktorski. Do Kielc spływało wiele aplikacji od absolwentów szkół aktorskich, którzy chcieli podjąć tu pracę.

Aktor kieleckiego Teatru Mirosław Bieliński współpracował z Piotrem Szczerskim 20 lat. Przyznaje, że dyrektor nie był łatwym człowiekiem i wiele wymagał od współpracowników, ale dzięki temu stworzył dobry teatr.

Piotr Szczerski wyreżyserował kilkadziesiąt spektakli w Kielcach, Krakowie, Szczecinie i Olsztynie. Jego ostatnią realizacją był Kordian, którego premiera na deskach kieleckiego Teatru odbyła się 3 maja. Dyrektor nie mógł już wziąć w niej udziału, ale nazywał spektakl dziełem swojego życia - wspomina Mirosław Bieliński. Niespodziewanie pojawił się na próbie 1 maja. Obejrzał przedstawienie, po czym zrobił dodatkową próbę i dodał korekty.

Aktor Dawid Żłobiński poznał Piotra Szczerskiego u początku swojej aktorskiej kariery. Pierwsze wskazówki otrzymywał od niego w 1990 roku, w studenckim "Teatrze 38" w Krakowie. Przyznał, że to Szczerski nauczył go teatru. Uświadomił mu, że teatr to efekt współpracy całego zespołu i dlatego trzeba być odpowiedzialnym za całą grupę.

Pogrzeb Piotra Szczerskiego odbędzie się w piątek 5 czerwca. O godzinie 12.00 w bazylice katedralnej w Kielcach zostanie odprawiona msza żałobna, a po niej uroczystości pogrzebowe na Starym Cmentarzu w Kielcach.

IAR/iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje Stefan Karski - twórca Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 16:54
Stefan Karski był reżyserem, aktorem, autorem sztuk i adaptacji scenicznych, pedagogiem i społecznikiem. Miał 96 lat.
rozwiń zwiń